Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
8°C | 11°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 9°C
petek, 16.11.2018
-1°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PRAZNIČNI DECEMBER V TRŽIČU


DOGODKI

| |
07.12.2016      11:59
A A

PRAZNIČNI DECEMBER V TRŽIČU


Tržiški Veseli december je živahen in simpatičen. Lepo okrašeno mestno jedro v predprazničnih dneh pričaka obiskovalce s sejemskim vrvežem, silvestrsko zabavo tako za otroke kot tudi za odrasle pa tudi letos pripravljamo na glavni tržiški ulici. Obilo prazničnih prireditev pa pripravljajo tudi po okoliških vaseh.


Deli:

16. in 17. decembra bodo v Žiganji vasi, pri cerkvi sv. Urha, zdaj že tradicionalne Žive jaslice. Ob 17. uri se prične vaški sejem, kjer okoliški kmetje in obrtniki ponujajo svoje dobrote in izdelke. Po uprizoritvi Božične zgodbe za animacijo in obdarovanje otrok poskrbi Božiček.  

 
21. decembra, od 16. ure dalje, bo na Trgu svobode dišalo po praznikih. Na Novoletnem bazarju bomo med drugim predstavili prvo tržiško čokolado in druge izdelke, nastale v projektu Tržič – mesto dobrih misli in želja. 24. decembra boste na stojnicah v občinskem atriju lahko nakupili še zadnja darila za najdražje, najmlajše pa bo obiskal tudi Božiček. 28. decembra pa se bomo z baklami in v spremstvu pevk ljudskih pesmi iz Folklorne skupine Karavanke podali na pohod do cerkve sv. Jožefa nad Tržičem.

Ljubitelji glasbe boste uživali na božično novoletnih koncertih, ki jih za vas pripravljajo Kulturno društvo Pihalni orkester Tržič, Kulturno društvo Ignacij Hladnik in Krajevna skupnost Senično.
 
V Galeriji družine Ribnikar si lahko ogledate premične Tekčeve jaslice, ki sodijo med najlepše dosežke ljudske in verske kulture pri nas. 30. decembra pa vas vabijo na koncert koledniških pesmi, ki so jih nekdaj prepevali na Gorenjskem.

V leto 2017 bodo na zadnji dan iztekajočega se leta najprej vstopili otroci, saj za njih pripravljamo prav posebno silvestrsko zabavo. Ob 15. ure dalje bodo na Trgu svobode potekale različne delavnice, plesni in čarovniški nastopi, obiskal nas bo dedek Mraz ... Zadnjih nekaj minut starega leta boste preživeli v družbi Alenke Kolman in pujse Pepe in novemu letu nazdravili z otroškim šampanjcem.
 
Zabava se bo nadaljevala ob 22. uri, ko bo za dobro vzdušje skrbel Dejan Vunjak z Brendijevimi barabami, Mestna kavarna pa bo poskrbela, da v leto 2017 ne boste stopili ne lačni in ne žejni.
 
Za prijetno vzdušje boste skupaj z nami poskrbeli vi, dragi obiskovalci. Ne pozabite na  volnene rokavice in toplo kapo, pridite v čim večjem številu in se prepustite  prazničnemu  razpoloženju na lepo okrašenih tržiških ulicah.
 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.11.2018
Danes ni dogodkov.
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo