Logo MojaObčina.si

Tržič

JUTRI
15°C
10°C
SRE.
23°C
10°C
Deli
1293

10. oktober je Svetovni dan duševnega zdravja

Vodilna tema letošnjega dne, določena s strani WHO, je Duševno zdravje mladih v svetu, ki se prehitro spreminja.

Znaki duševne motnje se v treh četrtinah primerov pojavijo že v mladosti in v zgodnji odrasli dobi.

Zato je potrebno nameniti veliko pozornosti promociji duševnega zdravja pri mladih, preprečevanju duševnih motenj, izobraževanju, njihovemu osveščanju in krepitvi moči za obvladovanje težav in stresnih okoliščin, med katerimi so lahko tudi spletne vsebine.

Na ŠENT- u, Slovenskem združenju za duševno zdravje, ki že 25 let deluje v smeri destigmatizacije in ozaveščanja širše javnosti o pomembnosti skrbi za duševno zdravje, se letos ob svetovnem dnevu duševnega zdravja posebej zavzemajo in  borijo proti stigmi mladih s težavami v duševnem zdravju.
 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi