Logo MojaObčina.si

Tržič

DANES
27°C
17°C
JUTRI
27°C
17°C
3170

Vabljeni na predavanje Po balkanskih hribih v RIS Dolina

V dneh, ko se končuje prvi del sanacije po ujmi, se v Dolino vračajo tudi naša mesečna predavanja. V torek, 19. novembra 2019, ob 18. uri vas Občina Tržič vabi na predavanje dr. Karla Natka z naslovom Po balkanskih hribih.

Izredni profesor dr. Karel Natek je do upokojitve oktobra 2019 deloval kot predavatelj na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Velja za enega najboljših strokovnjakov s področja geomorfologije in naravnih nesreč, prav tako pa je velik poznavalec gora na Balkanu. Tja je vrsto let vodil tudi študente geografije, s katerimi je preučeval kraške pojave ter sledove pleistocenske poledenitve. Gorski svet Balkanskega polotoka je povsem drugačen od alpskega, ne samo zaradi divjega kraškega površja, temveč tudi zaradi spokojne samotnosti, neposrednega stika z divjino in gostoljubnih prebivalcev. Predavatelj je doslej uspel obiskati velik del balkanskih gora, od Snežnika pa vse do Olimpa. Predstavil bo del značilnosti in mistike tega, kot zapiše sam, na nek način eksotičnega gorskega sveta. ki bo v torek, 19. novembra 2019, ob 18. uri, v Razstavno-izobraževalnem središču Dolina.

Več informacij: TPIC Tržič, informacije@trzic.si, 04 59 71 536

Povezave

www.trzic.si

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi