Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V TRŽIČU POČITNICE IZKORIŠČAMO ZA NOVE ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA

| |
08.07.2015      13:11
A A

V TRŽIČU POČITNICE IZKORIŠČAMO ZA NOVE INVESTICE V ŠOLSKE OBJEKTE


Medtem ko učenci uživajo v zasluženih počitnicah, tržiška občinska uprava z vodstvi šol poletje izkorišča za nove investicije in nujna sanacijska dela v šolskih objektih.


Dvorana na Balosu bo prenovljena do septembra
Dvorana na Balosu bo prenovljena do septembra
Deli:

Podružnična šola v Podljubelju bo tako novo šolsko leto dočakala z rekordnim številom otrok in prenovljeno podstrešno učilnico. Obrtniki, ki polagajo tlake, brusijo stene, pleskajo strope, menjavajo okna, opravljajo elektro, strojna in druga inštalacijska dela, si v teh dneh podajajo kljuko. Z deli, vrednimi dobrih 27 tisoč evrov z DDV, naj bi končali 14. avgusta.

»Knjižnica je srce in duša mesta, prostora v njej pa primanjkuje. Zato bomo na Balosu večnamensko telovadnico, ki je v najemu in v uporabi Folklorne skupine Karavanke, čez poletje obnovili. Tako bo omogočeno boljše delo folklornikom, dvorana pa bo na voljo tudi za večje in bolje obiskane prireditve, ki jih pripravlja tržiška knjižnica,« pove župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. V telovadnici bodo obnovljene stene, stropi in tlaki. Montirane bodo nove luči in projektor, radiatorji, elektro inštalacija. Dela bodo končana do 5. avgusta, občino pa bodo stala 23.652,77 evrov z DDV.

Največja letošnja investicija v šolske objekte pa bo obnova športnega igrišča ob Dvorani tržiških olimpijcev in OŠ Tržič. Urejena bo ploščad, ki služi igranju nogometa, dodano bo igrišče za ulično košarko, preurejeno bo skakališče v daljino, investicija pa zajema tudi postavitev varovalnih ograj, ki bodo zaščitile nekontrolirano uhajanje žog na streho športne dvorane in šole ter v Tržiško Bistrico.  

Tudi v ostalih dveh tržiških osnovnih šolah, OŠ Križe in OŠ Bistrica, potekajo redna vzdrževalna in sanacijska dela. »Pri sanaciji  nas skrbi predvsem energetska učinkovitost stavb, kjer dosegamo solidne rezultate. Z zamenjavo oken in dodatnimi izolacijami v letošnjem vročem poletju, pa bomo pozimi nedvomno prihranili kakšen evro,« je optimističen župan mag. Borut Sajovic.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_obnovasolskihobjektov.mp3
44074_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_obnovasolskihobjektov.mp3 (1,51 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo