Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

oblačno
Popoldne se bo na Primorskem in Notranjskem spet nekoliko pooblačilo. Drugod bo precej jasno, postopno se bo razkrojila megla v Prekmurju. Ponekod bo zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16°C, ponekod na vzhodu do 18, v Prekmurju okoli 6.
4°C | 11°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 8°C
torek, 28.11.2017
-7°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

TRŽIŠKI SVETNIKI TUDI O REBALANSU PRORAČUNA...


OBČINSKE

| |
19.06.2015      13:37
A A

TRŽIŠKI SVETNIKI TUDI O REBALANSU PRORAČUNAObnova Paviljona NOB se bo lahko nadaljevala (foto Arhiv Občina Tržič)
Obnova Paviljona NOB se bo lahko nadaljevala (foto Arhiv Občina Tržič)
Deli:

Včerajšnja 7. redna seja občinskega sveta Občine Tržič je potekala v konstruktivnem in delovnem vzdušju, svetnice in svetniki pa so sprejeli nekaj dobrih odločitev, ki lahko izboljšajo kvaliteto življenja v občini.  

 

Obravnavali so deset od enajstih točk dnevnega reda. V uvodu so se seznanili z Osnutkom lokalnega energetskega koncepta občine, ki je v javni obravnavi še do 15. avgusta. Do takrat lahko občani podajo svoje predloge in pripombe na ta strateški dokument. V drugi obravnavi je bil predlog Odloka o koncesiji za opravljanje lokalne gospodarske javne službe, upravljanje z javno površino Gorenjska plaža. Svetniki so potrdili koncesijsko pogodbo s podjetjem Bios d. o. o., ki začne veljati 1. januarja 2016.   

 

»Dotaknili smo se tudi rebalansa proračuna, prižgali zeleno luč za nadaljevanje investicije na spomeniško zaščiteni obnovi Paviljona NOB, dokončali in nadgradili bomo gostinski del Gorenjske plaže in začeli z urejanjem centra vasi Križe,« je po seji povedal župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

 

Tržiški svetnice in svetniki so razpravljali tudi o Odloku o občinskih cestah in cestnoprometni ureditvi v občini. Najti je potrebno način, da bi v bodoče na turistično izpostavljenih in dobro obiskanih točkah tudi s parkirnino zbrali nekaj sredstev, ki bi olajšale potrebne investicije v cestno infrastrukturo. Sprejet je bil tudi Odlok o koncesiji za opravljanje lokalne gospodarske javne službe rednega vzdrževanja občinskih cest. Koncesija je bila po sprejetju amandmajev za naslednjih pet let dodeljena Komunalnemu podjetju Tržič.

 

Na koncu seje so bili svetniki seznanjeni tudi z določbami Pravilnika o ohranjanju in spodbujanju razvoja kmetijstva in podeželja v občini, z njegovim sprejetjem storili prvi pomembni korak za izvedbo javnega razpisa, drugi, končni pa bo opravljen s potrditvijo pravilnika s strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Z javnim razpisom naj bi Občina Tržič v letu 2015 razdelila 41.000 EUR namenskih sredstev.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.201 | Kultura
Mednarodni strokovni simpozij in slavnostna akademija
25.11.2017 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER
28.11.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
25.11.201 | Kultura
Mednarodni strokovni simpozij in slavnostna akademija
25.11.2017 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER
28.11.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
30.11.2017 | Kultura
Ura pravljic - Zgodba o muci Rozalindi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo