Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 23.10.2017
6°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

TRŽIČ JE IN OSTANE ŠPORTNO MESTO


ŠPORT, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
18.02.2016      10:26
A A

TRŽIČ JE IN OSTANE ŠPORTNO MESTO


V Občini Tržič sledijo dolgoročnim ciljem na področju športa z dvigovanjem športne ozaveščenosti in vključevanja čim večjega števila občanov vseh starostnih kategorij v različne oblike športnih aktivnosti ter z zagotavljanjem potrebnih minimalnih osnovnih pogojev za izvajanje in razvoj programov interesne športne vzgoje otrok in mladine, kakovostnega in vrhunskega športa ter športne rekreacije ter z zagotavljanjem racionalne mreže športnih objektov. Za izvajanje letnih programov športa Občina Tržič letos namenja 180.900,79 EUR. Na javni razpis je kandidiralo 25 športnih društev, ki delujejo na območju občine. Vsa so na razpisu tudi uspela. Javni razpis za sofinanciranje strokovnega kadra, na katerega so prispele tri vloge in kjer je za razdelitev predvidenih 13.161,00 EUR, pa še ni zaključen.


Za izvajanje letnih programov športa Občina Tržič letos namenja dobrih 180 tisočakov (foto Media butik)
Za izvajanje letnih programov športa Občina Tržič letos namenja dobrih 180 tisočakov (foto Media butik)
Deli:

»Tržič je in ostane športno mesto, število ljudi ki se ukvarjajo s športom in rekreacijo, pa tudi število društev in klubov raste. Potrebujemo sredstva za program in športne objekte. Veselimo se zaključka Občinskega prostorskega načrta, ki bo omogočil razširitev Športnega parka v Križah in nogometnega igrišča. Letos nas čaka  še obnova igrišča pri OŠ v Tržiču, v neposredni bližini želimo, po uspešni izkušnji iz Križev, urediti fitnes na prostem in vzporedno posodobiti še eno otroško igrišče. Na današnjem srečanju s predstavniki športnih društev smo slišali številne potrebe in želje z različnih področjih, predstavljena je bila tudi problematika parketa v dvorani Tržiških olimpijcev, ki kliče po zamenjavi,« je misli po skupinskem podpisu pogodb s športnimi društvi strnil župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Želi si, da bi imeli ničelno toleranco do vandalizma, ki se pojavlja na nekaterih športnih igriščih, predvsem v Bistrici in Tržiču, saj gre za najbolj potratno razmetavanje težko prisluženega davkoplačevalskega denarja.

Med lanskimi večjimi investicijami v športno infrastrukturo v Občini Tržič velja omeniti fitnes na prostem v Športnem parku Križe, za katerega je občina iz proračuna namenila dobrih sedem tisočakov, investicijsko vzdrževalna dela s pridobitvijo novih športnih površin na igrišču ob Dvorani tržiških olimpijcev in OŠ Tržič v višini slabih 161.000,00 EUR, že drugo leto zapored je bilo postavljeno premično drsališče v Ravnah, kjer se je na tamkajšnjem balinišču uredil tudi električni priključek. Iz proračunskih sredstev so se financirala redna vzdrževalna dela v Dvorani tržiških olimpijcev in drugih športnih objektih.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicopodpisupogodbssportnimidrustvi.mp3
56885_izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicopodpisupogodbssportnimidrustvi.mp3 (1,34 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo