Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C
15°C | 30°C
četrtek, 21.08.2018
15°C | 31°C
petek, 23.08.2018
16°C | 30°C
sobota, 24.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 25.08.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Še več parkirnih mest v Tržiču


PROMET, OPOZORILA

| |
22.06.2018      10:12
A A

Še več parkirnih mest v Tržiču


Občina Tržič je povečala število parkirnih mest pred Zdravstvenim domom in občinsko stavbo.


Deli:

Občina Tržič je lani sprejela in izdelala Celostno prometno strategijo, ki jo je potrdil občinski svet. Pred sprejetjem strategije so bile organizirane različne delavnice in posveti na temo trajnostne mobilnosti. Del celostne prometne strategije je bila tudi preveritev stanja mirujočega prometa v  občini Tržič. Ugotovljeno je bilo, da je parkirnih mest v občini Tržič in v samem mestnem jedru dovolj, le da so ta zaradi obstoječe prometne ureditve ne frekventna in da bi bilo potrebno razmisliti, da se ta parkirišča z novo prometno ureditvijo sprostijo in namenijo boljšemu dostopu vseh občanov.

 

Da bi občankam in občanom, pa tudi vse večjemu številu dnevnih obiskovalcev, ki prihajajo v Tržič, omogočili lažje parkiranje, smo na Občini Tržič povečali število parkirišč z krajšo omejitvijo parkiranja. Modra cona, ki voznikom s parkirno uro ali drugo označbo prihoda, omogoča dvourno parkiranje od ponedeljka do petka med 8. in 17. uro, je odslej pri Zdravstvenem domu za Mošenikom in pred občinsko stavbo na Tržnici.

 

Nova prometna ureditev, ki bo veljala po dopolnitvi vertikalne prometne signalizacije, bo na parkirišču za Mošenikom prepovedovala vožnjo in parkiranje tovornih vozil razen dostave, komunale in intervencije.

»Modre cone so se v preteklosti izkazale kot odlična in v praksi delujoča rešitev tako pred pošto, knjižnico, občino, Zdravstvenim domom, trgovskim centrom Deteljica, Mercatorjem in še kje. Zato z uspešno in od večine občanov dobro sprejeto in predlagano rešitvijo, nadaljujemo. Zadovoljni smo tudi s številnimi pohvalami, ki smo jih v zadnjem času prejeli na ta račun,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

  

V Tržiču smo pridobili nekaj dodatnih površin za parkiranje osebnih in tovornih vozil tudi na območju pred kratkim porušene nekdanje upravne stavbe znotraj BPT, dodatna možnost parkiranja je v Bistrici ob krožišču, skupaj z Osnovno šolo Bistrica pa se je uredilo nekaj, za Bistrico dragocenih dodatnih parkirišč, za šolo.

 

 
Povezave:www.trzic.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo