Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
6°C | 18°C
nedelja, 19.10.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 12°C
torek, 22.10.2018
4°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Postopki in merila za sofinanciranje letnega ......


ŠPORT, OBČINSKI SVET, DRUŠTVA

| |
27.06.2018      10:52
A A

Postopki in merila za sofinanciranje letnega programa športa v Občini Tržič


Na podlagi novega Zakona o športu je Občina Tržič pripravila osnutek Odloka o športu in merila za sofinanciranje letnega programa športa. Do 28. avgusta letos poteka javna razprava osnutka odloka, ki so ga na prvi obravnavi občinski svetniki potrdili na junijski, 32. redni seji.


Deli:

Z njim se podrobneje določi izvajalce posameznih programov in področij letnega programa športa, podrobnejše pogoje in merila za izbiro in sofinanciranje izvajanja letnega programa športa na lokalni ravni, način določitve višine sofinanciranja, postopek izbire in sofinanciranja izvajanja letnega programa športa, način sklepanja in vsebino pogodb o sofinanciranju ter način izvajanja nadzora nad pogodbami o sofinanciranju. Javna obravnava odloka bo predvidoma v torek, 21. avgusta 2018, ob 18. uri v veliki sejni sobi Občine Tržič.

 

Občinska uprava je pri pripravi gradiva poskušala v največji možni meri slediti modelu meril Olimpijskega komiteja Slovenije, v celoti pa je sledila Zakonu o športu, resoluciji o nacionalnem programu športa in izvedbenem načrtu resolucije.

 

Občina Tržič sofinancira programe športa v skladu s proračunskimi možnostmi in ob upoštevanju načela, da so proračunska sredstva dostopna vsem izvajalcem pod enakimi pogoji.

 

Programi in področja za izvajanje katerih se z letnim programom športa določa obseg javnih sredstev so lahko športni programi (prostočasna športna vzgoja otrok in mladine, športna vzgoja otrok, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport, kakovostni šport, vrhunski šport, šport invalidov, športna rekreacija, šport starejših), športni objekti in površine za šport v naravi,  razvojne dejavnosti v športu (usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu, založništvo v športu), organiziranost v športu (delovanje športnih organizacij) in športne prireditve in promocija športa.

 

Izvajalci športnih programov pa so športna društva, registrirana v RS, zveze športnih društev, ki jih ustanovijo društva s sedežem v Občini Tržič,  zavodi za šport po Zakonu o športu, pravne osebe, registrirane za opravljanje dejavnosti na področju športa v Republiki Sloveniji, ustanove, ki so ustanovljene za splošno koristne namen na področju športa, v skladu z zakonom, ki ureja ustanove, javni zavodi s področja vzgoje in izobraževanja, ki izvajajo javno veljavne programe,  samostojni podjetniki posamezniki, ki so registrirani za opravljanje dejavnosti na področju športa in zasebni športni delavci.

 

Postopek sofinanciranja izvajanja letnega programa športa se izvede kot javni razpis.

 

Javna obravnava odloka bo predvidoma v torek, 21. avgusta 2018, ob 18. uri v veliki sejni sobi Občine Tržič. Na njej se bodo imeli predstavniki športnih društev in druga zainteresirana javnost možnost pogovoriti s predlagatelji odloka in podati svoje predloge, priporočila in pripombe, ki jih sicer lahko oddajo preko spletne strani Občine Tržič (https://www.trzic.si/),  do 28. avgusta letos.

 

Odlok o postopkih in merilih za sofinanciranje letnega program športa v Občini Tržič je objavljen na:

https://www.trzic.si/aktualno/odlok-o-postopkih-in-merilih-za-sofinanciranje-letnega-programa-sporta.html.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018
Danes ni dogodkov.
23.10.2018 | Kultura
Literarni večer z Mojco Širok
27.10.2018 | Družabni dogodki
Zabava za noč čarovnic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo