Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 19.06.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, le občasno ponekod v notranjosti zmerno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29, na Primorskem do 32 °C.
13°C | 28°C
sreda, 18.06.2018
13°C | 28°C
četrtek, 20.06.2018
15°C | 29°C
petek, 21.06.2018
15°C | 30°C
sobota, 22.06.2018
15°C | 18°C
Opozorila
Torek, 19.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osrednje tržiško pokopališče z novo ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
13.10.2017      11:57
A A

Osrednje tržiško pokopališče z novo nadstrešnico in večjo hladilnico


Pokopališča so pomemben del občinske javne infrastrukture, ki je na voljo vsem občankam ter občanom. Tudi v občini Tržič se trudimo, da so primerno urejena. V lanskem letu so bila opravljena obsežna dela na pokopališčih v Križah in Kovorju, letos pa se dela nadaljujejo pri poslovilnem objektu na osrednjem tržiškem pokopališču.


Deli:

Izvajalec del, KOVINAR-GRADNJE ST, d.o.o. je z deli začel konec junija in jih končal v začetku oktobra. Dela so se izvajala v dogovoru s pogrebno službo, tako da v dneh pogrebov, izvajalec del ni opravljal. Izvedel se je odkop celotnega objekta, naredila hidroizolacija ter energetska sanacija objekta. Poškodovani zidovi so se sanirali z ojačitvijo in injektiranjem. Nad ploščo se je izdelala streha, vgradilo novo stavbno pohištvo in elektroinštalacije. Ker je v času opravljanja del, 5. avgusta letos,  stopil v veljavo nov pravilnik o minimalnih standardih in normativih za izvajanje pogrebne dejavnosti, se je pričelo zbirati ponudbe za dodatna dela, ki jih  predpisuje pravilnik, z ostalimi deli pa se je nadaljevalo kljub manjšim popravkom že izvedenih del. V objekt se je namestilo prezračevanje, antibakteriološka luč, uredila vodovodna inštalacija z umivalnikom in odvodnjavanje. S prezidavo prostora je sedaj ločena pisarna za sprejem strank od prostora za pripravo pokojnika in hladilnico. Urejena je tudi zunanja površina pred objektom.

 

 »V letošnjem letu se spreminja Zakon o pogrebni in pokopališki dejavnosti, ki  pomembno vpliva na opravljanje te dejavnosti v vsaki od slovenskih občin. Da komunalno podjetje izpolnjuje vse pogoje za opravljanje dejavnosti, smo letos na novo zgradili večjo hladilnico in spremljevalni tehnični prostor,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Vrednost vseh izvršenih del po pogodbenih cenah znaša 55.494,84 evra z DDV.

Obiskovalci pokopališča in udeleženci pogrebnih slovesnosti pa na osrednjem tržiškem pokopališču že desetletja pogrešajo nadstrešek pri mrliških vežicah. »V minulih dneh je bil izbran najugodnejši izvajalec del, Gorenjska gradbena družba, ki bo večjo nadstrešnico na tržiškem pokopališču postavila do letošnjega božiča,« še dodaja župan.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3
97893_zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3 (1,79 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.06.2018
Danes ni dogodkov.
22.06.2018 | Družabni dogodki
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju
22.06.2018 | Družabni dogodki
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo