Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
0°C | 9°C
torek, 20.11.2017
-4°C | 11°C
sreda, 21.11.2017
1°C | 10°C
četrtek, 22.11.2017
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osrednje tržiško pokopališče z novo ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
13.10.2017      11:57
A A

Osrednje tržiško pokopališče z novo nadstrešnico in večjo hladilnico


Pokopališča so pomemben del občinske javne infrastrukture, ki je na voljo vsem občankam ter občanom. Tudi v občini Tržič se trudimo, da so primerno urejena. V lanskem letu so bila opravljena obsežna dela na pokopališčih v Križah in Kovorju, letos pa se dela nadaljujejo pri poslovilnem objektu na osrednjem tržiškem pokopališču.


Deli:

Izvajalec del, KOVINAR-GRADNJE ST, d.o.o. je z deli začel konec junija in jih končal v začetku oktobra. Dela so se izvajala v dogovoru s pogrebno službo, tako da v dneh pogrebov, izvajalec del ni opravljal. Izvedel se je odkop celotnega objekta, naredila hidroizolacija ter energetska sanacija objekta. Poškodovani zidovi so se sanirali z ojačitvijo in injektiranjem. Nad ploščo se je izdelala streha, vgradilo novo stavbno pohištvo in elektroinštalacije. Ker je v času opravljanja del, 5. avgusta letos,  stopil v veljavo nov pravilnik o minimalnih standardih in normativih za izvajanje pogrebne dejavnosti, se je pričelo zbirati ponudbe za dodatna dela, ki jih  predpisuje pravilnik, z ostalimi deli pa se je nadaljevalo kljub manjšim popravkom že izvedenih del. V objekt se je namestilo prezračevanje, antibakteriološka luč, uredila vodovodna inštalacija z umivalnikom in odvodnjavanje. S prezidavo prostora je sedaj ločena pisarna za sprejem strank od prostora za pripravo pokojnika in hladilnico. Urejena je tudi zunanja površina pred objektom.

 

 »V letošnjem letu se spreminja Zakon o pogrebni in pokopališki dejavnosti, ki  pomembno vpliva na opravljanje te dejavnosti v vsaki od slovenskih občin. Da komunalno podjetje izpolnjuje vse pogoje za opravljanje dejavnosti, smo letos na novo zgradili večjo hladilnico in spremljevalni tehnični prostor,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Vrednost vseh izvršenih del po pogodbenih cenah znaša 55.494,84 evra z DDV.

Obiskovalci pokopališča in udeleženci pogrebnih slovesnosti pa na osrednjem tržiškem pokopališču že desetletja pogrešajo nadstrešek pri mrliških vežicah. »V minulih dneh je bil izbran najugodnejši izvajalec del, Gorenjska gradbena družba, ki bo večjo nadstrešnico na tržiškem pokopališču postavila do letošnjega božiča,« še dodaja župan.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3
97893_zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3 (1,79 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017 | Kultura
Teče mi, teče vodica
22.11.2017 | Kultura
Potopis Zahodna Avstralija
25.11.201 | Kultura
Strokovni simpozij in slavnostna akademija
25.11.2017 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER
18.11.2017 | Kultura
Teče mi, teče vodica
22.11.2017 | Kultura
Potopis Zahodna Avstralija
23.11.2017 | Kultura
Ura pravljic v sodelovanju z Zdravstvenim domom Tržič
25.11.201 | Kultura
Strokovni simpozij in slavnostna akademija
25.11.2017 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo