Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
9°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 17°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 20°C
petek, 19.10.2018
9°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osrednje tržiško pokopališče z novo ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
13.10.2017      11:57
A A

Osrednje tržiško pokopališče z novo nadstrešnico in večjo hladilnico


Pokopališča so pomemben del občinske javne infrastrukture, ki je na voljo vsem občankam ter občanom. Tudi v občini Tržič se trudimo, da so primerno urejena. V lanskem letu so bila opravljena obsežna dela na pokopališčih v Križah in Kovorju, letos pa se dela nadaljujejo pri poslovilnem objektu na osrednjem tržiškem pokopališču.


Deli:

Izvajalec del, KOVINAR-GRADNJE ST, d.o.o. je z deli začel konec junija in jih končal v začetku oktobra. Dela so se izvajala v dogovoru s pogrebno službo, tako da v dneh pogrebov, izvajalec del ni opravljal. Izvedel se je odkop celotnega objekta, naredila hidroizolacija ter energetska sanacija objekta. Poškodovani zidovi so se sanirali z ojačitvijo in injektiranjem. Nad ploščo se je izdelala streha, vgradilo novo stavbno pohištvo in elektroinštalacije. Ker je v času opravljanja del, 5. avgusta letos,  stopil v veljavo nov pravilnik o minimalnih standardih in normativih za izvajanje pogrebne dejavnosti, se je pričelo zbirati ponudbe za dodatna dela, ki jih  predpisuje pravilnik, z ostalimi deli pa se je nadaljevalo kljub manjšim popravkom že izvedenih del. V objekt se je namestilo prezračevanje, antibakteriološka luč, uredila vodovodna inštalacija z umivalnikom in odvodnjavanje. S prezidavo prostora je sedaj ločena pisarna za sprejem strank od prostora za pripravo pokojnika in hladilnico. Urejena je tudi zunanja površina pred objektom.

 

 »V letošnjem letu se spreminja Zakon o pogrebni in pokopališki dejavnosti, ki  pomembno vpliva na opravljanje te dejavnosti v vsaki od slovenskih občin. Da komunalno podjetje izpolnjuje vse pogoje za opravljanje dejavnosti, smo letos na novo zgradili večjo hladilnico in spremljevalni tehnični prostor,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Vrednost vseh izvršenih del po pogodbenih cenah znaša 55.494,84 evra z DDV.

Obiskovalci pokopališča in udeleženci pogrebnih slovesnosti pa na osrednjem tržiškem pokopališču že desetletja pogrešajo nadstrešek pri mrliških vežicah. »V minulih dneh je bil izbran najugodnejši izvajalec del, Gorenjska gradbena družba, ki bo večjo nadstrešnico na tržiškem pokopališču postavila do letošnjega božiča,« še dodaja župan.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3
97893_zupanobcinetrzicmag.borutsajovic-pokopalisce-mojaobcina.mp3 (1,79 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo