Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 15°C
torek, 23.09.2018
10°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA TRŽIČ SPODBUJA INVESTICIJE V ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, OBČINSKE

| |
03.03.2017      10:25
A A

OBČINA TRŽIČ SPODBUJA INVESTICIJE V PODJETNIŠTVU IN GOSPODARSTVU


Občina Tržič po vzoru zadnjih treh let, tudi letos objavlja Razpis za dodelitev spodbud za razvoj podjetništva in gospodarstva, ki je namenjen podjetjem s sedežem v Občini Tržič. Z njim želi izboljšati konkurenčne pogoje na območju občine za razvoj gospodarstva, spodbujanje investicijskega vlaganja zasebnega sektorja in spodbujati odpiranje novih delovnih mest. Predmet javnega razpisa za letošnje leto so štirje ukrepi, za katere je skupaj predvidenih 170.000 evrov.


S sredstvi, ki jih je Planinsko društvo Tržič prejelo na občinskem razpisu o dodeljevanju spodbud za razvoj podjetništva in gospodarstva, je bila v Domu pod Storžičem urejena soba s skupnimi ležišči
S sredstvi, ki jih je Planinsko društvo Tržič prejelo na občinskem razpisu o dodeljevanju spodbud za razvoj podjetništva...
Deli:

Z ukrepom „Spodbujanje začetnih investicij in investicij v razširjanje dejavnosti in razvoj“, želi občina spodbujati investicije v gospodarstvo in s tem vzpostaviti boljše možnosti za gospodarski razvoj in povečanje konkurenčne prednosti upravičenih prejemnikov. Okvirna višina ukrepa znaša 90.000 evrov.


25.000 tisoč evrov iz razpisa bo namenjenih ukrepu „Spodbujanje odpiranja novih delovnih mest in samozaposlovanja“, ki naj bi podjetja spodbudil k zaposlovanju novih delavcev in s tem prispeval k manjši brezposelnosti na območju občine Tržič.  


Namen ukrepa »Spodbujanje promocije in prodora na tuje trge« je promocija podjetij z območja občine Tržič na domačem in tujih trgih s ciljem večje prepoznavnosti in pridobitve kupcev na teh trgih. Upravičencem bo na voljo 10.000 evrov.

Četrti ukrep pa se na nanaša na „Spodbujanje sobodajalstva“, za katerega je v razpisu namenjenih 45.000 evrov. Glede na »Strategijo razvoja kolesarske turistične destinacije Tržič«, na občini prepoznavamo izjemen potencial v razvoju gorsko-kolesarskega turizma. Upamo in verjamemo, da bodo tudi ponudniki pri načrtovanju investicij upoštevali strateško usmeritev Občine Tržič in se usmerili v specializirane namestitve za kolesarje, k ureditvi pomožnih objektov za kolesarje in podobno.


“Veseli me, da se stanje na področju tržiškega gospodarstva že vidno izboljšuje. To med drugim dokazuje tudi ena od statistik, objavljenih v reviji Moje finance, ki Tržič za leto 2016 uvršča znatno višje, kot leto poprej. Ne lastimo si zaslug, smo pa zadovoljni, da smo pomemben del tega procesa, ki soustvarja boljše pogoje ter da se trud, vložen v spremembo novega OPN-ja, komunalno in cestno opremljanje zemljišč,  razpise in subvencije, vlaganja v sobodajalstvo in turizem, predavanja in izobraževanja, odražajo v merljivih dejanjih, ki izboljšujejo življenje Tržičanov,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razpis je objavljen na spletni strani Občine Tržič – www.trzic.si. Interesenti lahko vlogo na razpis oddajo do 31. marca 2017 do 12. ure.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan
29.09.2018 | Družabni dogodki
VEČER DRUŽABNIH IGER 4

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo