Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA TRŽIČ NAMENJA 137 TISOČAKOV ZA ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
29.05.2014      15:07
A A

OBČINA TRŽIČ NAMENJA 137 TISOČAKOV ZA SPODBUJANJE PODJETNIŠTVA IN GOSPODARSTVA


Letos konec januarja je Občina Tržič objavila razpis o dodeljevanju spodbud za razvoj podjetništva in gospodarstva, ki je namenjen podjetjem s sedežem v Občini Tržič. To je prvi tovrstni razpis v občini, namenjen mikro, malim in srednjim podjetjem.


Deli:

Cilj javnega razpisa je izboljšati konkurenčne pogoje na območju Občine Tržič za razvoj gospodarstva, spodbujanje investicijskih vlaganj zasebnega sektorja ter spodbujanje odpiranja novih delovnih mest.

Sredstva za izvedbo treh ukrepov iz razpisa so znašala 150.000,00 EUR. Skupaj je na razpis prispelo 27 vlog, sredstva pa so se odobrila za 20 vlog po posameznih ukrepih, v skupni vrednosti 136.970,17 EUR. Gre za ukrepe »Spodbujanje začetnih investicij in investicij v razširjanje dejavnosti in razvoj”, katerega namen je spodbujanje investicij v gospodarstvo in s tem vzpostavitev boljših možnosti za gospodarski razvoj in povečanje konkurenčnih prednosti vlagateljev. Za ta ukrep je bilo odobrenih dobrih 110 tisočakov EUR. Za »Spodbujanje promocije podjetij in prodora na tuje trge« je odobrenih 11.785,75 EUR. Cilj ukrepa je promocija podjetij z območja Občine Tržič na domačem in tujih trgih, s ciljem večje prepoznavnosti in pridobitve kupcev na teh trgih. Najmanj interesa je bilo za »Spodbujanje sobodajalstva«, saj sta se prijavila le vlagatelja, ki imata željo povečevati oz. obnoviti prenočitvene kapacitete na območju občine in s tem spodbujati razvoj turizma. Skupaj bosta prejela nekaj več kot 14 tisočakov EUR.

Javni podpis pogodb o sofinanciranju za sredstva, ki so bila odobrena za razvoj podjetništva in gospodarstva v občini Tržič za leti 2013 in 2014, bo v sredo, 4. junija 2104, ob 15.30 uri v veliki sejni sobi Občine Tržič. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo