Logo MojaObčina.si

Tržič

DANES
-2°C
-2°C
JUTRI
1°C
-2°C
3214

Občina Tržič je posodobila zavarovanje naravne vrednote državnega pomena v Dovžanovi soteski

Ministrstvo za okolje in prostor in Občina Tržič sta decembra 2017 sklenila Dogovor o varstvu naravnih vrednot državnega pomena v Naravnem spomeniku Dovžanova soteska.

V Dovžanovi soteski je več naravnih vrednot državnega pomena: Dovžanova soteska, Tržiška Bistrica s pritoki, Borova peč, Rjava peč, Jama v piramidi in jama Partizanska tehnika. Ministrstvo za okolje in prostor in Občina Tržič sta decembra 2017 sklenila Dogovor o varstvu naravnih vrednot državnega pomena v Naravnem spomeniku Dovžanova soteska. Občina Tržič je Odlok o Naravnem spomeniku Dovžanova soteska sprejela na seji sveta 21. marca 2018 in s tem posodobila občinsko zavarovanje Dovžanove soseske iz leta 1988. 

Celotno sporočilo je objavljeno na spletni strani Ministrstva za okolje in prostor, na povezavi:
http://www.mop.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/8124/

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij