Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 11.12.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, predvsem na jugovzhodu se bo ponekod oblačnost trgala. V vzhodnih krajih bo večinoma suho, drugod bodo padavine slabele in marsikje prehodno ponehale. Meja sneženja bo večinoma nad okoli 1800 m nad morjem. Pihal bo zmeren do močan južni do jugozahodni veter, ki se bo še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, ob morju do 16 °C.
1°C | 9°C
torek, 12.12.2017
8°C | 10°C
sreda, 13.12.2017
3°C | 3°C
četrtek, 14.12.2017
1°C | 4°C
petek, 15.12.2017
4°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 11.12.2017 ob 13h
Jugozahodnik bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h. Veter bo slabel jutri dopoldne.
1°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Tržič dobila prvo električno ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, UČINKOVITA RABA ENERGIJE

| |
17.11.2017      11:39
A A

Občina Tržič dobila prvo električno polnilnico


V Tržiču sta danes zjutraj (petek, 17. novembra 2017) župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic in direktor Gorenjskih elektrarn Aleš Ažman predala namenu prvo polnilnico za električna vozila. S pripadajočima parkirnima mestoma čaka lastnike električnih vozil na osrednjem tržiškem parkirišču na Trgu svobode. Polnjenje je brezplačno.


Deli:

Občina Tržič spodbuja trajnostno mobilnost in optimizacijo motornega prometa, zato je uspešno kandidirala na javnem razpisu Eko sklada. Denar za nakup in postavitev polnilne postaje v celoti financira Eko sklad. »Želimo biti občina, ki z energijo dela sodobno, preudarno, predvsem pa varčno, pomembna nam je tudi trajnostna naravnanost. Električna polnilnica je eden od ukrepov trajnostne mobilnosti, ki so zapisani v celostni prometni strategiji,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic in dodaja, da »poleg brezplačnega polnjenja uporabniki električnih vozil sporočajo Tržiču in javnosti, da varujejo okolje in da gremo s sodobnimi trendi naprej tudi Tržičani.«

 

Polnilna postaja v Tržiču omogoča polnjenje dveh vozil hkrati, opremljena je z dvema standardnima vtičnicama, na katerih je možno trifazno polnjenje do 22 kW in je plod slovenskega proizvajalca Etrel. »V eni uri dobimo v avto 22 kW električne energije, kar zadostuje za 150 do 200 km. Prednosti električnega polnjenja vidimo v tem, da je energija proizvedena lokalno. V Tržiču je veliko hidroelektrarn (HE), tudi HE Lomščica, ki je last Gorenjskih elektrarn. Električni avto je ogljično nevtralen,   ne povzroča emisij in hrupa in je idealen sploh za mestna jedra,« je novo tržiško pridobitev pospremil Aleš Ažman, direktor Gorenjskih elektrarn. Po Ažmanovih besedah imajo lastniki vozil na električni pogon zelo pozitivne izkušnje, prav tako imajo v svojem voznem parku že dve električni vozili.

 

S postavitvijo prve električne polnilnice in brezplačnim polnjenjem želimo občane in druge potencialne uporabnike spodbuditi, da namenijo sredstva in prostor za polnjenje električnih vozil, ki bodo v kratkem številčnejše zaživela na slovenskih cestah.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjava_zupanobcinetrzicmag.borutsajovicoelektricnipolnilnici.mp3
100356_izjava_zupanobcinetrzicmag.borutsajovicoelektricnipolnilnici.mp3 (1,26 MB)
Neznan tip datoteke
izjava_alesazmandirektorgorenjskihelektrarn.mp3
100356_izjava_alesazmandirektorgorenjskihelektrarn.mp3 (897,52 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2017
Danes ni dogodkov.
12.12.2017 | Kultura
Slavnostni večer z Jerico Mrzel
15.12.2017 | Kultura
Koncert Kitarskega ansambla Svarun
16.11.2017 | Umetnost
Razstava Nikolaja Mašukova
16.12.2017 | Družabni dogodki
BOŽIČNA ZGODBA
19.12.2017 | Družabni dogodki
Novoletni bazar
20.12.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo