Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.08.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
6°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
10°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Naredite prave korake do uspešne prireditve - ......


OBČINSKE, DOGODKI

| |
02.03.2015      14:07
A A

Naredite prave korake do uspešne prireditve - koristne informacije organizatorjemPrireditev na Trgu svobode
Prireditev na Trgu svobode
Deli:

V nadaljevanju najdete koristne informacije glede pridobitve dovoljenja za javni shod oziroma prireditev, ki so jih pripravili na Upravni enoti Tržič

1. KAJ JE JAVNI SHOD IN KAJ JE JAVNA PRIREDITEV

Javni shod oziroma javna prireditev je vsako organizirano zbiranje ljudi na prostem ali v zaprtem prostoru, ki ima določenega organizatorja ter vnaprej določen program, udeležba pa je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dovoljena vsakomur.

Javni shod (v nadaljevanju: shod) se organizira z namenom izražanja mnenj in stališč o vprašanjih javnega (širšega, splošnega) pomena ali skupnega pomena (ki zadevajo le udeležence shoda).

Javno prireditev (v nadaljevanju: prireditev) se organizira z namenom izvajanja kulturne, športne, zabavne, izobraževalne, verske ali druge aktivnosti.

 

2. DOLŽNOST PRIDOBITVE DOVOLJENJA ZA SHOD OZIROMA PRIREDITEV

V primeru, da je za shod oziroma prireditev po Zakonu o javnih zbiranjih (Uradni list RS, št. 64/2011 – uradno prečiščeno besedilo ZJZ-UPB5) potrebno dovoljenje, mora organizator podati POPOLNO prošnjo pri upravni enoti, na območju katere se organizira shod oziroma prireditev najmanj 10 dni pred dnevom shoda oziroma prireditve, če poseben zakon ne določa drugače.

Za izdajo dovoljenja za tekmovalne športne prireditve v kolesarstvu ter avto-moto športu na javni cesti in prireditve na javni cesti, ki potekajo na območju dveh ali več upravnih enot mora organizator POPOLNO prošnjo podati najmanj 30 dni pred dnevom prireditve pri pristojni upravni enoti. Če prireditev poteka na cesti na območju dveh ali več upravnih enot, mora organizator vlogo podati pri upravni enoti, na območju katere se bo prireditev pričela.

PROŠNJA ZA PRIJAVO ALI PRIDOBITEV DOVOLJNEJA ZA SHOD OZIROMA PRIREDITEV MORA BITI VLOŽENA V PREDPISANEM ROKU! V PRIMERU, DA ZAHTEVA NI VLOŽENA V PREDPISANEM ROKU JO PRISTOJNI UPRAVNI ORGAN PO ZAKONU O SPLOŠNEM UPRAVNEM POSTOPKU S SKLEPOM ZAVRŽE (Zakon o splošnem upravnem postopku, Uradni list RS, št. 24/2006 – uradno prečiščeno besedilo ZUP-UPB2, 126/2007, 65/2008, 8/2010 in 82/2013)!


2.1. OBVEZNE PRILOGE K VLOGI ZA DOVOLITEV IZVEDBE SHODA ALI PRIREDITVE:

1.       podrobnejša opredelitev kraja, časa, trajanja, programa prireditve in načina varovanja prireditve,

2.       soglasje lastnika-ce oziroma upravljalca-ke prireditvenega prostora,

3.       dokazilo o pisni obvestitvi lokalne skupnosti o prireditvi,

4.       dovoljenje za čezmerno obremenjevanje okolja s hrupom, ki ga povzroča prireditev,

5.       dokazilo o tehnični brezhibnosti naprav oziroma varni uporabi predmetov, če se uporabljajo na prireditvi,

6.       dovoljenje za zaporo ceste s prometno tehnično dokumentacijo, če je zaradi prireditve potrebno prepovedati, omejiti oziroma preusmeriti promet,

7.       upravna taksa po tarifni številki 1 in 3

8.       druge priloge, če poseben predpis tako določa.


2.2. SHODI IN PRIREDITVE, ZA KATERE JE POTREBNO PRIDOBITI DOVOLJENJE – op. dovoljenje izda UPRAVNA  ENOTA TRŽIČ

a) shodi in prireditve na cesti

 • če je prireditveni prostor prometna površina, ki je določena kot cesta (vozišče, površina za pešce in kolesarje na cestišču, počivališče, parkirišče, avtobusno postajališče in obračališče, priključek na cesto);

b) prireditve, kjer obstaja nevarnost utopitve

 • če je prireditveni prostor na vodi, v vodi in nad vodo pa tudi ob vodi na vodnem ali priobalnem zemljišču, razen na kopališču, med njegovim obratovanjem;

c) prireditve z zbiranjem živali

 • razstave, priložnostni živalski vrtovi, ocenjevanje ali tekmovanje živali, cirkusi, potujoči živalski vrtovi ipd.;

d) mednarodne športne prireditve

 • velike mednarodne športne prireditve, kot jih določa Zakon o športu (Uradni list RS, št. 22/98, 97/01, 110/02 in 15/03): olimpijske igre, mediteranske igre, univerzijade, svetovna prvenstva (tudi mladinska), evropska prvenstva (tudi mladinska), svetovni pokali in grand prix mitingi in turnirji;
 • mednarodna klubska tekmovanja in nastopi reprezentanc, ki se izvajajo pod okriljem mednarodnih ali nacionalnih panožnih športnih zvez;
 • športne prireditve v kolektivnih športnih panogah, na katerih sodeluje klub, ki je v prvi državni ligi države, iz katere prihaja;

e) tekmovanja klubov v prvi državni ligi članic oziroma članov v kolektivnih športih

 • vse tekme klubov, ki so v prvi državni ligi članic oziroma članov v košarki, nogometu, malemu nogometu, rokometu, odbojki, odbojki na mivki, hokeju na ledu, hokeju in line, hokeju na travi, vaterpolu, ragbiju in baseballu;

f) prireditve, na katerih se uporablja odprt ogenj

 • kurjenje na priložnostnih kuriščih, sežiganje predmetov, uporaba bakel in drugih gorljivih predmetov oziroma snovi, pri katerih ogenj ni zavarovan;

g) prireditve, na katerih se uporabljajo predmeti, zaradi katerih je lahko ogroženo življenje ali zdravje ljudi oziroma premoženje

 • uporaba pirotehničnih izdelkov za ognjemete razreda  III. in IV. (Zakon o eksplozivih in pirotehničnih sredstvih, Uradni list RS, št. 35/2008), orožja, kot je opredeljeno v Zakonu o orožju (Uradni list RS, št. 61/2000, razen orožja, uporabljenega kot gledališki rekvizit, ter vseh drugih predmetov, ki jih organizator uporablja pri izvedbi programa prireditve oziroma jih v okviru izvajanja programa prireditve uporabljajo udeleženci, če je zaradi njihove uporabe lahko ogroženo življenje ali zdravje udeležencev ali tudi drugih ljudi oziroma premoženje;

h)  prireditve, na katerih se uporabljajo naprave, zaradi katerih je lahko ogroženo življenje ali zdravje ljudi oziroma premoženje

 • uporaba vozil (vsa prevozna sredstva, namenjena vožnji po cesti, razen posebnih prevoznih sredstev - otroških prevoznih sredstev, bolniških vozičkov ter športnih pripomočkov in naprav, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca) in motornih sani;
 • uporaba zrakoplovov (letala, ultralahka motorna letala, motorni zmaji in druge letalne naprave z motornim pogonom, tudi letalski modeli, ultralahka jadralna letala, jadralni zmaji, jadralna padala, baloni);
 • uporaba naprav za zabavo (vrtiljaki, zabaviščni vlaki ipd.);
 • uporaba drugih naprav, ki jih pri izvedbi programa prireditve uporablja organizator, kot so večji začasni objekti (odri posebnih konstrukcij, tribune, šotori ipd.), stroji, za prireditev posebej izdelane ali prirejene priprave (posebna dvigala, vlečnice ipd.) ali druge naprave, ki obratujejo in lahko ob normalnem obratovanju oziroma rabi, ali ob prirejeni rabi, ogrozijo življenje in zdravje udeležencev ali drugih ljudi oziroma premoženje;

i) prireditve, na katerih se pričakuje več kot 3.000 udeležencev.

 

3. DRUGE DOLŽNOSTI ORGANIZATORJA

 • Organizator mora shod oziroma prireditev organizirati tako, da bo poskrbljeno za red, da ne bosta ogrožena življenje in zdravje udeležencev ali drugih oseb oziroma premoženje, da ne bo ogrožen javni promet in da ne bo nedopustno obremenjeno okolje.
 • Organizator mora določiti vodjo. Vodja je lahko oseba, ki je stara najmanj 18 let in ima ustrezne psihofizične sposobnosti za opravljanje nalog vodje.
 • Glede na značaj shoda oziroma prireditve in pričakovano število udeležencev mora organizator za zagotavljanje reda na prireditvenem prostoru zagotoviti rediteljsko službo.
 • Če poseben predpis za posamezne vrste prireditev postavlja tudi druge zahteve (npr. Zakon o pravilih cestnega prometa, Zakon o varstvu pred utopitvami), mora organizator izpolniti tudi te zahteve, kar mora navesti v prijavi oziroma v prošnji, prošnji za dovoljenje pa priložiti tudi morebitna dokazila.
 • Če se na shodu oziroma prireditvi opravljajo druge dejavnosti, ki jih urejajo drugi predpisi, mora organizator izpolniti tudi pogoje, ki jih za opravljanje dejavnosti določajo ti predpisi.

Pogoji za nekatere najpogostejše dejavnosti na shodih in prireditvah, ki jih mora izpolniti organizator, so predstavljeni na spletnem portalu Ministrstva za notranje zadeve (http://mnz.gov.si) in e-uprave (http://euprava.gov.si).


4. POMEMBNI OBRAZCI

1. Prijava shoda ali prireditve oz. prošnja za dovolitev izvedbe shoda ali prireditve

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=119

2. Čezmerno obremenjevanje okolja s hrupom

a) Dovoljenje za začasno ali občasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom Občine Tržič je obvezna priloga k vlogi za izdajo dovoljenja za prireditev.

3. Potrdilo o seznanjenosti lokalne skupnosti o izvedbi prireditve

Posebnega obrazca ni, na lokalno skupnost se posreduje dopis z vsebino prireditve. Dopis potrjen s strani Občine Tržič je obvezna priloga k vlogi za izdajo dovoljenja za prireditev.

4. Dovoljenje za zaporo ceste

a) Dovoljenje za zaporo ceste Občine Tržič je obvezna priloga k vlogi za izdajo dovoljenja za prireditev.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2017 | Šport
PILATES na travi v Podljubelju
25.08.2017 | Kultura
Festival Paradiž
26.08.201 | Družabni dogodki
Romanje na Sv. Višarje
21.08.2017 | Šport
PILATES na travi v Podljubelju
25.08.2017 | Kultura
Festival Paradiž
26.08.201 | Družabni dogodki
Romanje na Sv. Višarje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo