Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
2°C | 9°C
sobota, 15.11.2018
5°C | 10°C
nedelja, 17.11.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 18.11.2018
-1°C | 7°C
torek, 19.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na Občini Tržič se dogaja


TURIZEM, OBČINSKE, VRTEC, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, UČINKOVITA RABA ENERGIJE

| |
30.07.2018      7:02
2
A A

Na Občini Tržič se dogaja


V želji, da boste še hitreje in podrobneje seznanjeni z delom v občinski upravi Občine Tržič, vas seznanjamo s pregledom večjih izvedenih del v preteklem in napovednikom dogajanja v tekočem tednu.


Deli:

Obnova dotrajanih odsekov vozišč

Občina Tržič bo predvidoma v drugi polovici meseca avgustu 2018 pričela z obnovami treh dotrajanih odsekov vozišč občinskih kategoriziranih cest, in sicer  ceste čez Kovtrnco v dolžini 250 m na odseku od tunela do podvoza državne ceste, ceste na grad v dolžini 150 m na odseku od pizzerije do gradu Neuhaus in ceste "Na Matizovca" v dolžini 200 m na odseku »Balentov ovinek«. Javno naročilo za oddajo del je bilo že objavljeno, odpiranje prispelih ponudb bo v sredo, 1. avgusta 2018.


Prav tako je predvidena izvedba 1. faze rekonstrukcije ceste skozi Lom pod Storžičem na odseku od zadnjih hiš nad Gasilskim domom proti križišču Potarje – Grahovše, v dolžini  cca. 152 m, to je na najbolj poškodovanem odseku. Javno naročilo za oddajo del je objavljeno, odpiranje prejetih ponudb pa bo 20. avgusta 2018. Pričetek del je predviden v septembru letos.

V prihodnjih dneh se bomo lotili sanacije poškodovanega makadamskega vozišča od Slaparske vasi – do Doma pod Storžičem. V kolikor nam bo uspelo, bomo v prihodnjem tednu namestili hitrostne ovire pri Zdravstvenem domu, kar bo omogočalo bolj varen prehod za pešce.


Letovanje otrok v Savudriji

Društvo prijateljev mladine Škofja Loka je preko razpisa Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije dobilo priložnost, da otrokom iz Območne enote ZZZS Tržič, omogoči letovanje. Tako bo letos preko 50 tržiških otrok letovalo v Savudriji od 27. 7. 2018 do 6. 8. 2018. Šestim otrokom, ki so bodisi nameščeni v rejniških družinah ali izhajajo iz izredno socialno ogroženih družin, se bo letovanje omogočilo brezplačno preko programa Pomežik soncu in FIHO (program Zveze prijateljev mladine Slovenije), osmim otrokom pa bo letovanje skladno s pravilnikom o dodeljevanju socialno varstvenih pomoči, sofinancirala Občina Tržič. Veseli nas, da bo med prijavljenimi otroci letovalo veliko tistih, s poudarjeno zdravstveno indikacijo.


Prenova otroškega igrišča V Lešah

Pri letošnjem strokovnem pregledu igrišč je bilo ugotovljeno, da je trenutno najslabše stanje, kar se tiče starosti in dotrajanosti igral ter izpolnjevanja standardov varnosti, na igrišču v Lešah. Odločili smo se, da vaško igrišče prednostno prenovimo in namestimo nova igrala (plezalo, dvojno gugalnico in stolp s toboganom za najmlajše), katerih vrednost znaša 9.550,50 EUR. Pri prenovi je sodelovala tudi Zavarovalnica Triglav s sofinanciranjem ustrezne gumi podloge pod igrali,  ki bo zagotovila večjo varnost otrok, ki se bodo  igrali in družili na teh igralih.


Fasada podružnične šole Kovor v prenovljeni podobi

Na POŠ Kovor se zaključujejo dela energetske sanacije fasadnega ovoja stavbe. Podoba fasade, ki je reliefno in barvno oblikovana kot obstoječa fasada, je izolirana v debelini in kvaliteti glede na zahteve Eko sklada. Izvedena je obnova dela zunanje ureditve z nasipom peska in zatravitvijo zelenice na vzhodni strani, izvedena strelovodna inštalacija in obnovljeni kleparski izdelki - žlebovi in obrobe nad simsi.

Občina Tržič se je zato prijavila na javni poziv Eko sklada, ki je bil objavljen za nepovratne finančne spodbude za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti stavb v lasti javnega sektorja. Poleg občutnih prihrankov energije si s prenovo in toplotno izolacijo zunanjih sten fasade Občina zato obeta delno sofinanciranje Eko sklada.


V tem tednu ne zamudite naslednjih zanimivih prireditev in dogodkov:

  • Planinsko društvo Tržič v sodelovanju z gorsko vasjo Sele v Avstriji v soboto, 4. avgusta organizira pohod okoli Košute. Pohod, ki širi obzorje je dolg 33 km, pot je zahtevna in je nujno potrebna primerna fizična pripravljenost.
  • Kovorski gasilci pa vas vabijo na gasilsko veselico, ki bo  prav tako v soboto, 4. avgusta, ob 19. uri  pri Gasilskem domu Kovor. Zabaval vas bo Ansambel Saša Avsenika in Kumske punce. Ob tem dogodku bodo podeljena tudi priznanja najbolj zaslužnim članom sveta KS Kovor.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Franc Praprotnik
Franc Praprotnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
O pločniku ob cesti skozi poslovno cono na Loki pa niti besedice. Se res mora zgoditi najprej nesreča?

16.08.2018 ob 12:47:02 Odgovor Prekliči
Saša Pivk  Avsec
Saša Pivk Avsec Se strinjam0 Se ne strinjam0
Nadaljevanje pločnika je vezano na obstoječe slabo zgodovinsko zatečeno stanje, kot tudi na širitev gospodarske cone in je v planu tako župana, kot tudi KS Kovor, ki pri takih projektih vedno sodeluje. Vse naenkrat žal ne gre, so pa premiki v smeri varnosti v tem obdobju bistveno večji, kot kadarkoli v preteklosti.
V bližnji preteklosti smo upoštevali prav mnenje vas z Loke in najprej uredili pločnik zgoraj z avtobusnim postajališčem, proti Kovorju, pokopališču, šoli… Hvala za pobudo.


17.08.2018 ob 11:08:05
2 komentarjev
Stran


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
November 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.11.2018
Danes ni dogodkov.
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo