Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
5°C | 10°C
petek, 16.11.2018
1°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
1°C | 10°C
nedelja, 18.11.2018
-2°C | 7°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Krajani Podljubelja imajo veliko razlogov za ......


PROMET, DOGODKI

| |
21.09.2017      9:58
A A

Krajani Podljubelja imajo veliko razlogov za praznovanje


Krajevna skupnost Podljubelj, Športno društvo Podljubelj in Občina Tržič v soboto, 23. septembra pripravljajo prireditev v počastitev praznika Krajevne skupnosti Podljubelj.


Deli:

Za varnost in zdravje ljudi ter razvoj Podljubelja je bilo v zadnjih dveh letih izvedenih več investicij. Lani se je v naselju Voh uredil javni vodovod, meteorno odvodnjavanje, večja je poplavna varnost ter urejen most in nekatere ceste.  Glavni letošnji investiciji pa sta izboljšanje vodo oskrbe tako v Podljubelju kot tudi v občini Tržič ter izgradnja preglednejšega križišča na vhodu v Podljubelj.

 

Na sodobno, varno križišče so krajani Podljubelja čakali desetletja, saj so pri gradnji hitre državne ceste Bistrica – Ljubelj pozabili na funkcionalen in varen izvoz domačinov. Podljubelj ima danes sodobno križišče, ki omogoča varno zavijanje iz smeri Avstrije v vas in v obratni smeri ter iz vasi proti Tržiču. Pri izdelavi projekta je bila še posebna pozornost dana razširitvi in rekonstrukciji križišča, širokim varnostnim pasovom, odbojnim ograjam, javni razsvetljavi, predvsem pa širini, odprtosti in večji preglednosti na tem mestu. Križišče poleg varnosti in preglednosti krepi tudi gospodarske in turistične potenciale Podljubelja. »Na zboru krajanov pred tremi leti smo se strinjali, da je sodobno in varno križišče nujna in prednostna investicija v vasi, a birokratskih ovir in tudi političnih nasprotovanj ni bilo malo, zato je preteklo toliko časa, preden smo lahko zagotovili vso dokumentacijo in umestili projekt v občinski proračun,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

 

Občina Tržič je s tem projektom kandidirala za pridobitev razvojnih sredstev za gradnjo komunalne infrastrukture za leto 2017 na Ministrstvu za finance.

 

Z gradnjo novega črpališča Smolekar in povezovalnega vodovoda črpališče Smolekar –

rezervoar Črni gozd v Podljubelju, bo močno izboljšana kakovost vode. »Vrtina namreč

ni podvržena površinski onesnaženosti vode, s čimer smo se v zajetju Črni gozd soočali v preteklosti. Podljubelju in velikemu delu tržiške občine bomo z novim črpališčem omogočili eno najboljših pitnih vod v regiji. Sočasno z izgradnjo vodovoda smo obnovili del ceste mimo Črnega gozda, ki smo ji s sofinanciranjem Krajevne skupnosti Podljubelj dodali nov priključek do treh gospodarsko pomembnih kmetij,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Ponosen je na doseženo in na sodelovanje z občani, saj, kot pravi »vsakič znova dokazujemo, da znamo, hočemo, zmoremo«.

 

Praznovanje krajevnega praznika se bo v soboto v Podljubelju začelo ob deveti uri s pohodom po bližnji okolici Podljubelja. Ob 10. uri bo v Črnem gozdu odprtje in blagoslov ceste Črni gozd, križišča Podljubelj in črpališča Smolekar ter ogled črpališča in rezervoarja, osrednja prireditev ob praznovanju pa bo z nagovori, športnimi aktivnostmi in zabavo, od 12. ure dalje v Kampu Podljubelj.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
zupanmag.borutsajovicopridobitvahpodljubelja_mojaobcina.mp3
96352_zupanmag.borutsajovicopridobitvahpodljubelja_mojaobcina.mp3 (3,6 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo