Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

KAM GRE TRŽIŠKI TURIZEM?


TURIZEM, OBČINSKE

| |
23.04.2015      11:28
A A

KAM GRE TRŽIŠKI TURIZEM?


Opogumljeni z rezultati zadnjih let, na Občini Tržič z optimizmom zrejo v prihodnost in razvoj turizma. Včeraj (sreda, 22. april 2015) je bilo v občinskih prostorih delovno srečanje z nosilci turistične ponudbe v občini z namenom, da bi ocenili opravljeno delo v minulih letih in predstavili načrtovane aktivnosti v obdobju 2015-2018.


Tržiški turizem v številkah (foto Media butik)
Tržiški turizem v številkah (foto Media butik)
Deli:

Kot je povedal Vid Meglič, vodja Urada za družbene dejavnosti, število nočitev v občini iz leta v leto narašča. Lani tako v tržiških nastanitvah beležijo dobrih štiri tisoč nočitev, dodatnih dva tisoč nočitev pa so imeli v Domu na Zelenici, ki sicer s turistično takso polni proračun Občine Žirovnica. Gostje se v Tržiču povprečno zadržijo 2,2 dneva. V porastu je tudi število registriranih obiskovalcev, torej tistih, ki si Tržič z okolico ogledajo v organizirani in vodeni skupini. Lani je bilo takih 7.286, leto poprej tisoč manj. V Občini Tržič je bilo lani 20 ponudnikov namestitvenih kapacitet. 272 postelj je v planinskih domovih, 143 namestitev pa izven planinskih domov. “Številke niso zanemarljive, a se z njimi zaenkrat še ne moremo hvaliti. Vsekakor pa si v prihodnjih letih želimo precej višjih,” pravi Vid Meglič, ki je tudi član skupine za promocijo Občine Tržič, oblikovane pred dvema letoma.

Tržiški turizem je v tem času dobil celostno grafično podobo, ki služi promociji in trženju turizma ter večji prepoznavnosti prostora, ki ga pokriva pod sloganom: Tržič. Razkošje poti. Izberi svojo. Lani je bil izdan prvi turistični vodnik z zemljevidom Po Tržiču in okolici. V enem letu je bilo prodanih petsto izvodov. Dokončan je projekt celostne ureditve Dovžanove soteske, zaživele so tematske poti, med katerimi po obisku prednjačita Rožnovenska pot in Pot treh zvonov. Nad obiskom so zadovoljni v Tržiškem muzeju, v katerem je lani zaživel Slovenski smučarski muzej, prenovili so čevljarsko zbirko, letos se bodo lotili še prenove usnjarske zbirke. Tržiški podjetniki in obrtniki svoje delo in znanje predstavljajo na sejmu Herbstmesse v Celovcu, kjer se tkejo nove poslovne vezi. Kot odlična dodatna turistična ponudba se je izkazala Gorenjska plaža, ki jo je le v nekaj mesecih delovanja lani obiskalo 10.000 ljudi, v amfiteatru pa je bilo izvedenih šest prireditev.

Sodeč po dobrem odzivu na delovnem srečanju in idejah, ki so jih ponudniki turističnih storitev polni, le malo dodatne spodbude potrebujejo za njihovo realizacijo, je uresničitev ciljev za leto 2015 in obdobje 2015-2018, mogoča. V letu 2015 je v načrtu dokončanje turistično obarvane spletne strani in image kataloga Tržiča, ureditev dodatnih kolesarskih, turno kolesarskih poti po občini in posodobitev že obstoječih tematskih poti, projektiranje vstopne točke v Dovžanovo sotesko, izdelava projekta upravljanja taborišča Ljubelj in številni drugi projekti.

 

V neokrnjeni naravi, s čudovitimi razglednimi točkami ima prihodnost v Občini Tržič tudi kolesarjenje. Mag. Andrej Žigon iz Zavoda Alliance in Jan Klavora, ki se ukvarja z razvojem gorskega kolesarjenja pri nas, sta predstavila kolesarjenje kot regijski produkt. Kot prednost za lokalno skupnost sta izpostavila odkrivanje novih destinacij, predstavila kolesarje kot dobre goste, ki so počasni in potrošijo več in nenazadnje, glede na možnosti, ki jih ta šport omogoča, niso odvisni od letnega časa. „Za uspeh je potreben pravilen pristop k projektu, urejena infrastruktura, dobra promocija, bistvena pa je integracija, torej povezovanje vseh ponudnikov v storitveno verigo,“ je povedal Jan Klavora, ki si prizadeva dolino Soče postaviti na svetovni kolesarski zemljevid.

Prav povezovanje nosilcev turistične ponudbe v občini je tisto, ki jo tudi udeleženci včerajšnjega delovnega srečanja najbolj pogrešajo. „Veliko je potrebno narediti še na obveščanju in informiranju turistov, ki pridejo v naše kraje. Podaljšati bo potrebno delovni čas Turistično promocijskega in informacijskega centra, tako da bodo turisti prišli do želenih informacij tudi ob koncu tedna. Nujna je obnova turistične infrastrukture, ki bo privlačna za turiste in nenazadnje enotni marketinški pristop trženja destinacije vseh ponudnikov turističnih storitev,“ je po srečanju povedal župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic, ki se mu taka srečanja zdijo pomembna tudi zato, da se ponudniki med seboj spoznajo, izmenjajo mnenja in podatke. Saj bodo le z roko v roki in drug drugemu v pomoč zadovoljili svoje goste, predstavili kraj kot turistični biser in bili ponosni nad navdušenjem gostov nad lepotami in biseri kraja, ki se domačinom zdijo že samoumevna.
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_kamgretrziskiturizem.mp3
39798_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_kamgretrziskiturizem.mp3 (1,75 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
18.10.2017 | Ostalo
Predstavitev Bele knjige o pokojninah
19.10.2017 | Kultura
Ura pravljic – Zverinice iz Smeholandije
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
21.10.2017 | Šport
Državno prvenstvo v športnem plezanju v Tržiču
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
Radio v živo