Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
2°C | 9°C
sobota, 15.11.2018
5°C | 10°C
nedelja, 17.11.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 18.11.2018
-1°C | 7°C
torek, 19.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

JAVNA RAZPRAVA O PROMETU V OBČINI TRŽIČ IN ......


PROMET, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.09.2016      18:41
1
A A

JAVNA RAZPRAVA O PROMETU V OBČINI TRŽIČ IN ULIČNI FESTIVAL


Ob odprtju Evropskega tedna mobilnosti, ki bo potekal od 16. do 22. septembra, bo Občina Tržič v petek, 16. septembra na Trgu svobode v Tržiču organizirala Ulični festival, v okviru katerega bo potekala tudi razprava o viziji prometa v občini Tržič. Trg svobode, ki bo ta dan v popoldanskem in večernem času zaprt za motorni promet, bo tako postal prireditveni prostor z raznovrstnimi dejavnostmi, namenjenimi različnim skupinam prebivalcev.


Deli:

Namen dogodka je v središču mesta dvigniti zavest o pomenu zaprtja ulice za motorni promet, spodbujanje pešačenja in ukrepanje na področju zmanjšanja emisij nevarnih delcev iz prometa.  Potekal bo v okviru priprave Celostne prometne strategije v Občini Tržič. Naš cilj je prisluhniti željam lokalnih lokalnih prebivalcev in oblikovati predlog ukrepov in vizijo prometa v občini.

 

V današnjem času ljudje potujemo več in dlje, večino poti pa naredimo z avtomobili. Sodoben življenjski slog od ljudi zahteva večjo mobilnost, zaradi česar se povečuje odvisnost od avtomobilov, kar posledično škodljivo vpliva tudi na naše zdravje.

 

Promet vedno intenzivneje obremenjuje okolje. Prometna infrastruktura, namenjena motoriziranim vozilom, omejuje druge oblike mobilnosti, promet na njej pa obremenjuje okolje z izpusti škodljivih snovi. Promet porabi tretjino vse primarne energije in je eden največjih ter najbolj razpršenih porabnikov neobnovljivih virov energije. Zaradi porasta števila motornih vozil in povečane mobilnosti so se ustrezno povečali tudi izpusti CO2 kot najpomembnejšega toplogrednega plina. Podatki so skrb vzbujajoči in zahtevajo uvajanje učinkovitejših ter čistejših načinov prevoza, s katerimi bi zmanjšali onesnaževanje zraka, hrup, segrevanje ozračja in s tem vplive avtomobilskega prometa na zdravje ljudi ter kakovost življenja v mestih.

 

Evropski dan brez avtomobila je bil prvič organiziran v Franciji leta 1998, zamišljen pa je bil kot priložnost, s katero lahko mesta pokažejo svoja prizadevanja za varstvo okolja. Vsak 22. september se lahko mestna središča predstavijo v drugačni luči in izvedejo ključne dejavnosti, namenjene omejevanju avtomobilskega prometa na določenih območjih, spodbujanju uporabe trajnostnih oblik prevoza in ozaveščanju prebivalcev o vplivih njihove izbire potovalnega načina.

 

22. septembra  bomo v Tržiču praznovali brez motornega prometa v mestnem središču in odkrivali, čemu, namesto avtomobilov, lahko namenimo dragoceni javni prostor. V ta namen bo ulica Trg svobode zaprta za motorni promet ter namenjena prebivalcem in obiskovalcem, da  doživijo mesto brez avtomobila.

 

 Občina Tržič in Evropski teden mobilnosti vas vabita, da se pridružite milijonom ljudi po vsej Evropi, ki hočejo biti mobilni na učinkovitejši in pametnejši način. Vrnimo svojemu mestu šarm in s svojo izbiro prevoznega sredstva pomagajmo k njegovi uspešnosti. Pustite avto doma ter se v službo, šolo ali po drugih opravkih odpravite na trajnosten način.

 

PROGRAM ULIČNEGA FESTIVALA:

 

16:00 otvoritev dogodka – pozdravni nagovor župana mag. Boruta Sajovica

16:00 – 18:00 – javna razprava o prometu v Občini Tržič


1. del: Razprava o viziji
Kakšna je vaša vizija razvoja prometa v Občini Tržič? Vizija je splošna odločitev, kakšen naj bo promet v prihodnosti.

 

2. del: Razprava o ukrepih
V okviru Celostne prometne strategije je bila izdelana Analiza stanja prometa v Tržiču. Smo v fazi iskanja ukrepov, ki bodo doprinesli k temu, da bo mobilnost v Občini Tržič izboljšana, obenem pa tudi kakovost življenja.  Vabljeni vsi občani, da se nam pridružite!

18:00 – 18:15 – žrebanje nagrad nagradne igre Ankete o mobilnosti v Tržiču

18:15 – 19:15 – nastop plesnih skupin in zborov (Pevski zbor OŠ Križe, Plesni Studio Špela, Plesni klub Tržič)

19:15 – film Boj za ulice (Contested streets: Breaking New York city gridlock, režija: Stefan Schaefer)

16:00 – 19:00 – brezplačen kolesarski servis in testiranje električnih koles (Kolesarska trgovina Grašca)

16:00 – 19:00 – kalkulator stroškov avtomobila (Društvo Focus)

16:00 – 19:00 – Knjižnica pod krošnjami (Zavod Divja misel)

16:00 – 19:00 – razstava otrok o viziji prometa (OŠ Tržič, OŠ Križe, OŠ Lom)

16:00 – 19:00 – risanje s kredami

 

17:00 - 19:00 – poslikava obraza (Svet zabave)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Miklavž Bole
Miklavž Bole Se strinjam0 Se ne strinjam0
Spoštovani !

Predno se vklučim v razparvo, ki je v prispevku predbvidena, bi bilo potrebno, da se seznanim z vizijo (verjetno obstaja) in seveda z Analizo stanja prometa v Tržiču. Kje ju lahko prodobim ? Hvala in LP!

18.09.2016 ob 20:45:21 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
November 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.11.2018
Danes ni dogodkov.
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo