Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Idejo o svetovnem dnevu čebel predstavili ......


OBČINSKE, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
01.02.2016      9:33
A A

Idejo o svetovnem dnevu čebel predstavili tudi v Tržiču


V petek, 29. januarja so se predstavniki Čebelarske zveze Slovenije mudili na Gorenjskem. V sklopu predstavitve ideje o svetovnem dnevu čebel, ki naj bi bil razglašen prihodnje leto, smo jim kratek sprejem pripravili tudi v atriju Občine Tržič. Predsednika ČZS Boštjana Noča sta pozdravila župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic in predsednik Čebelarskega društva Tržič Vinko Perne.


Predsednik ČD Tržič Vinko Perne, predsednik ČZS Boštjan Noč, župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic
Predsednik ČD Tržič Vinko Perne, predsednik ČZS Boštjan Noč, župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic
Deli:
V ČZS so se odločili, da bodo do marca v sklopu projekta »Svetovni dan čebel združuje Slovence in povezuje svet«, obiskali vseh 210 čebelarskih društev v Sloveniji. Polovico od teh, so jih že.  »Svetovni dan čebel je zato, da se Slovenija in svet zavesta, da je med pomemben, da je  vsaka tretja žlica hrane odvisna od opraševanja čebel in da se je potrebno zavedati, da danes čebela brez čebelarja ne more preživeti.  Vendar, če ni primernega okolja in vsega tistega, kar  čebela potrebuje za preživetje, potem tudi čebela in čebelar nista dovolj. In sporočilo svetovnega dne mora biti, da mora svet ustvariti take pogoje, da  bodo čebele lahko preživele, skupaj s čebelarji,« poudarja Boštjan Noč, predsednik Čebelarske zveze Slovenije. Sam trdno verjame, da bo septembra 2017 na skupščini OZN v New Yorku razglašen svetovni dan čebel, s tem pa se bo zavedanje o pomenu čebel za pridelavo hrane povečalo.  
Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic je ob tem povedal: "
Svetovni dan čebel, tudi s podporo Tržiča, ima realne možnosti da uspe. Malo je držav, ki bi se po čebelarskih dosežkih in tradicijah lahko primerjale z nami. Po statistiki, društveni organiziranosti in vključenosti, pa prav nobena. Zelo sem zadovoljen s petkovim tržiškim druženjem, še bolj pa z udeležbo občanov, ki se do sedaj s čebelarstvom še niso srečali. Kot že zapisano, pogoji za čebelarjenje v Tržiču so zaradi obsežnih gozdnih paš na različnih nadmorskih višinah dobri."


Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavabostjannocpredsednikczs1.mp3
55676_izjavabostjannocpredsednikczs1.mp3 (1,18 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
Radio v živo