Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
9°C | 16°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 20°C
četrtek, 18.10.2018
9°C | 21°C
petek, 19.10.2018
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

VOKALNO PODKOVANA VOX ARSANA PRVIČ TUDI V ......


KULTURA, DOGODKI

| |
23.06.2016      7:56
A A

VOKALNO PODKOVANA VOX ARSANA PRVIČ TUDI V TRŽIČU


V okviru Tržiških poletnih prireditev, ki potekajo pod okriljem Občine Tržič, se nam v petek zvečer, 24. junija 2016, ob 20.30 obeta vokalno-glasbena poslastica v Tržiškim muzeju. Predpraznični glasbeni večer v Tržiškem muzeju bodo namreč z glasovi obarvali člani vodilnega vokalnega kvarteta v jugovzhodni Evropi – Vox Arsana.


Vox Arsana
Vox Arsana
Deli:

»To bo prvi koncert Vox Arsane in jazz tria v Tržiču. Z nami bo pela tudi Nina Strnad, izvrstna vokalna jazz diva. Predstavili se bomo s programom našega studijskega albuma »Turn it up«, ki smo ga lani posneli z Big bandom RTV Slovenija pod dirigentsko palico Lojzeta Krajnčana. Na ta album smo zapisali najlepše slovenske popevke z našimi lastnimi priredbami, svetovne uspešnice in avtorsko glasbo, ki jo je prav za naš album napisala izvrstna ameriška skladateljica Rosana Eckert. Gostje na albumu so dvakratni grammyjevi nagrajenci New York Voices in Nina Strnad, ki bo z nami tudi pela,« na kratko predstavi petkov koncert v Tržiškem muzeju Mladen Delin, vokalist, pianist, producent in aranžer.

Kar se zasedbe tiče je Vox Arsana edinstvena. Ne le v Sloveniji, tudi v Evropi ni veliko vokalnih kvartetov. »Nismo a cappella skupina ampak vokalni kvartet. Vedno nas spremlja ali jazz trio ali big bend. Pri vokalnem kvartetu morajo biti skupaj štirje dobri solisti, pevci morajo biti močno vokalno podkovani. Moramo pa se znati tudi dobro barvati, da zvenimo kot kvartet mehko, nežno, žametno. Tega smo se morali priučiti. Zato smo bili v ZDA na izpopolnjevanju pri New York Voices in se učili pri svetovno priznanih profesorjih,« še pove Mladen Delin, ki obljublja, da bodo del tega prikazali tudi v Tržiču. .

V primeru lepega vremena bo koncert na vrtu muzeja, sicer pa v Pollakovem salonu Tržiškega muzeja.


Vstopnice po 10 evrov si lahko zagotovite v predprodaji v Tržiškem muzeju in TPIC Tržič. Na dan koncerta bo cena vstopnice 12 evrov.

 

Za dodatne informacije sta vam na voljo:
Organizacija: Jana Babšek, Tržiški muzej (T 041 622 528, jana.babsek@guest.arnes.si)
Umetniška vodja festivala: Romana Krajnčan (T 041 686 795, info@romanakr.com)

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavamladendelin-voxarsana.mp3
66084_izjavamladendelin-voxarsana.mp3 (962,43 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo