Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
0°C | 15°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 21°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 18°C
nedelja, 30.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

STRASTNI TANGO STORY IN NUŠKA DRAŠČEK ZA ......


TURIZEM, DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
05.09.2017      15:07
A A

STRASTNI TANGO STORY IN NUŠKA DRAŠČEK ZA ZAKLJUČEK GLASBENIH VEČEROV V TRŽIŠKEM MUZEJU


Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju se v tretji sezoni zaključujejo v petek, 15. septembra 2017, ob 20. uri s koncertom Tango story & Nuške Drašček.


Deli:

 

Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju v letošnji sezoni počasi jemljejo slovo. Začeli so se v aprilu z vokalno skupino Kreativo, maja sta bila gosta Pollakovega salona Boštjan Gombač in Janez Dovč, za muzikalen in ženstveni večer v juniju sta poskrbeli Ana Maria Mitič in Romana Krajnčan kvartet, s čustvenimi interpretacijami je občinstvo razvnela švedska pevka slovenskih korenin Marina Martensson, ki jo je vrt Tržiškega muzeja gostil v vročem julijskem večeru, avgusta so se Glasbeni večeri preselili v Germovko in na osrednji tržiški trg z dvodnevnim Festivalom Paradiž. Ta je ponudil vrhunske glasbene trenutke s pianistom Juretom Goručanom, bobnarjem in violončelistom Kristijanom Krajnčanom, Big Bandom RTV Slovenija pod vodstvom dirigenta Lojzeta Krajnčana, Omarjem Naberjem in Aniko Horvat.

Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju se v tretji sezoni zaključujejo v petek, 15. septembra 2017, ob 20. uri s koncertom Tango story & Nuške Drašček. Koncert bo na vrtu muzeja, v primeru slabega vremena pa v Germovki.TANGO STORY je projekt Evropske prestolnice kulture Maribor 2012 – Ptuj. Skupaj z svetovno znanim violinistom Stefanom Milenkovičem, je nastopil na največjih odrih v Sloveniji, Hrvaški in Bosni in Hercegovini, ter imel zelo uspešno turnejo v ZDA. Tokrat se vrača v prenovljeni zasedbi z enim najpomembnejših virtuozov današnje generacije na harmoniki Borutom Zagoranskim.

Tango Story so:

Borut Zagoranski – harmonika, Matija Krečič – violin, Mladen Delin – klavir, Marko Korošec – kitara, Žiga Golob – kontrabas. 

V večeru polnem strasti, temperamentne glasbe, plesa in petja, nas bodo mednarodno uveljavljeni glasbeniki popeljali od starega Tanga Vieha iz gostiln in bordela do Tanga Nueva – klasičnega modernega tanga.

 

 

NUŠKA DRAŠČEK velja za eno najboljših in najbolj vsestranskih slovenskih vokalistk. Navdušuje se nad šansonom, muzikalom, gospelom, bluesom, popevko, spevnimi jazz standardi, kvalitetnim popom, rnb-jem, funkom in soulom. Uveljavlja se tudi na področju klasične in operne glasbe. Nuška Drašček je kot solistka nastopala že z vsemi pomembnimi orkestri in big bandi pri nas.

Vstopnice po 12 evrov so na voljo v Tržiškem muzeju, v TPIC Tržič, na elektronskem naslovu trziski.muzej@guest.arnes.si ali na telefonski številki 04 53 15 500.

Generalni sponzor prireditve je OBČINA TRŽIČ.

 

Za dodatne informacije sta vam na voljo:

Organizacija: Jana Babšek, Tržiški muzej (T 041 622 528,

jana.babsek@guest.arnes.si)

Umetniška vodja festivala: Romana Krajnčan (T 041 686 795,

info@romanakr.com).

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo