Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-2°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-4°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 10°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PRAV POSEBNA URA PRAVLJIC V KNJIŽNICI TRŽIČ...


KULTURA

| |
10.05.2016      14:45
A A

PRAV POSEBNA URA PRAVLJIC V KNJIŽNICI TRŽIČDeli:

Ves mesec april smo v knjižnici posvetili otrokom in njihovim hišnim  ljubljenčkom, prebrali smo jim knjige in pripovedovali pravljice, v katerih so bili glavni junaki psi in muce, ribice, celo miške. Pripravili smo tudi razstavo knjig, v katerih so glavni junaki pogumni psi. V četrtek, 5. maja 2016, smo  knjižničarji v knjižnici Tržič pripravili prav posebno uro pravljic. V goste smo povabili policista vodnika službenega psa, Janeza Tonejca iz Policijske postaje službenih psov Ljubljana. Prišel je kar s tremi psi:  Cori in Dina sta izšolana za odkrivanje prepovedanih substanc, Tik pa se znajde v vsaki situaciji in je vsestranski kuža.  Ker je bil dan sončen in topel, smo se zbrali na parkirišču  Meloma.

Sprva je policist Janez otroke seznanil z delom policista, nato pa nam predstavil dela in naloge službenega psa. Otroci že od malega  vsi znajo pesmico Kuža pazi, ki so jo družno zapeli. Nato sta Cori in Dina izvajala razne vragolije. Hodila sta po zadnjih tačkah, med vodnikovimi nogami, medtem ko se je on sprehajal, preskakovala sta drug drugega, lovila sta frizbije v letu, iskala žogice, prinašala razne predmete, skakala  čez obroče, ki so jih držali otroci. Na koncu so ju otroci z veseljem božali, ona dva pa sta jim dajala tačke. Pes Tik je pokazal, da policijski psi niso samo za božanje in crkljanje, ampak imajo zelo ostre zobe, s katerimi ukrotijo nepridiprave, a samo, če jim vodnik policist tako ukaže.

Vsi, otroci, policist, starši in tudi Cori, Dina in Tik, smo odšli domov zelo zadovoljni in marsikateri otrok si je zaželel, da bi imel kužka tudi doma. Tisti, ki jih že imajo, pa bodo gotovo kakšno od vragolij skušali naučiti tudi svoje ljubljenčke. Policist vodnik službenega psa nam je obljubil, da bo z veseljem prišel v tržiško knjižnico tudi drugo leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo