Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 8°C
petek, 26.01.2018
4°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

POVEZOVANJE KULTUR SKOZI GLASBO IN PLES


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
28.10.2014      12:17
A A

POVEZOVANJE KULTUR SKOZI GLASBO IN PLES


Za nami je že 6. plesna produkcija Kulturno umetniškega društva Leyli, ki je tokrat potekala v duhu povezanosti različnih kultur.


Povezovanje kultur skozi glasbo in ples
Povezovanje kultur skozi glasbo in ples
Deli:

Poleg razvoja in prikaza orientalskega plesa kot odrske umetnosti je eden glavnih namenov našega društva prav spodbujanje k medsebojni strpnosti, sprejemanju drugačnosti ter razblinjanje stereotipov in predsodkov o tej plesni zvrsti. S predstavo Leyli večer – Interkulturno smo pokazale, kako lahko različne dele sveta povezujemo ravno skozi glasbo in ples. Pristni egipčanski beledi, pahljače s tančicami (rekvizit daljnega vzhoda), feniksov let (mitološka ptica, ki prerojena vstane iz lastnega pepela), indijski ples, kombinacija latinsko-ameriških plesov, flamenka in orientalskih plesov, zgodba morskih siren in ugonobljenega mornarja … To je le nekaj koreografij, ki si jih je v soboto, 18. 10., ogledalo številno občinstvo v Kulturnem centru Tržič. Obiskovalcem se zahvaljujemo za odlično vzdušje, ZKO, JSKD ter občini Tržič pa za podporo pri izvedbi prireditve. Med počitnicami in prazniki si bomo malo oddahnili, potem pa gremo novim izzivom naproti. Z novembrom začenjamo novo sezono, tako da začetnice, nadaljevalke, tekmovalke, tiste, ki rade nastopate, in tiste, ki plešete zgolj zase, deklice in ženske vseh starosti, vabljene, da se nam pridružite na naših vadbah v spodnji dvorani na Balosu 4 v Tržiču. Za več informacij smo vam na voljo na leyli.orient@gmail.com ali na 040/865-362 (Iris). Fotgrafa naše predstave pa je bil Urban Meglič.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO LEYLI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO LEYLI
KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO LEYLI
BALOS 004
Tel:040 865 362

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo