Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe ali nevihte, ki jih bo več na zahodu. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občina Tržič se tudi letos pridružuje Dnevom ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
26.09.2016      9:48
A A

Občina Tržič se tudi letos pridružuje Dnevom evropske kulturne dediščine


Otvoritvena slovesnost bo v petek, 30. septembra 2016, ob 12. uri v preddverju Kulturnega centra Tržič. V kulturnem program bodo nastopili Nejc Perko, ki bo v imenu Knjižnice dr. Toneta Pretnarja in Tržiškega muzeja predstavil razstavo Prišli so v Tržič in pustili sledi, dr. Bojan Knific iz Tržiškega muzeja bo predstavil koledar 2017 na temo voda, nagovoru podžupana Dušana Bodlaja pa bo sledil še nastop učencev OŠ Križe s pesmimi na temo voda. Po slovesnosti sledi brezplačen voden ogled mestnega jedra za obiskovalce.


Vabilo na dogodke
Vabilo na dogodke
Deli:

Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) so vsakoletne jesenske prireditve, ko se članice Evropske unije povežejo, skupaj odkrivajo, ustvarjajo, se predstavljajo in pobliže spoznavajo našo skupno dediščino. Letos bodo potekali v času od 1. do 8. oktobra, za odprtje 26. DEKD in 4. Tedna kulturne dediščine pa je Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije izbral Štanjel, eno najstarejših naselij na Krasu. V projekt so vključene številne gorenjske občine, tudi tržiška.

  

V Tednu kulturne dediščine bodo otroci Vrtca Tržič sodelovali s Tržiškim muzejem, Komunalo Tržič in tržiškimi obrtniki. Skupaj s strokovnimi delavci bodo ustvarjali, raziskovali, opazovali in odkrivali svet voda. Skozi ljudsko izročilo (pesmi, ples, pripovedke), učenje in igro bodo spoznavali sotočje Bistrice in Mošenika, obiskali Dovžanovo sotesko, spoznali pomen voda za življenje nekoč in danes ter ustvarjali mlinčke.

 

Knjižnica dr. Toneta Pretnarja v sodelovanju z Vrtcem Tržič za otroke pripravlja pravljice na temo čudežnih, zdravilnih voda.

 

Tudi v času DEKD bo v Kurnikovi hiši na ogled razstava Prišli so v Tržič in pustili sledi. Več informacij o razstavi je zapisanih na spletni strani http://www.knjiznica-trzic.si/otvoritev-razstave-prisli-so-v-trzic-in-pustili-sledi/.

 

Na OŠ Križe bodo imeli 4. oktobra kulturni dan, na katerem bodo učenci 1. triade  izražali svojo inovativnost z izdelovanjem maket okolice šole, čebelnjaka, panjskih končnic, spoznavali bodo legendo o gradu Gutenberg in izdelali njegovo maketo. Učenci 2. triade bodo spoznali ljudske pesmi, plese in oblačila. Učenci 3. triade bodo šli po naši domovini in spoznali delčke arhitekture Ljubljane, celjske kotline, nekateri bodo obiskali Trubarjevo domačijo, Cankarjevo hišo in šli po poti kulturne dediščine.

 

V torek, 4. Oktobra 2016, ob 19. uri bo v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja predavanje Mirjam Milharčič Hladnik, z naslovom Krila migracij – po meri življenjskih zgodb.  

 

 “Kulturna dediščina niso mrtvi zidovi, niso predmeti v muzejih ali na podstrešjih. Dediščina je naš odnos do ustvarjalnosti predhodnikov in znanje ter upoštevanje izkušenj vedno novega bivanja,” je 26. Dnevom evropske kulturne dediščine na pot zapisal Anton Peršak, minister za kulturo Republike Slovenije.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo