Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občina Tržič se tudi letos pridružuje Dnevom ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
26.09.2016      9:48
A A

Občina Tržič se tudi letos pridružuje Dnevom evropske kulturne dediščine


Otvoritvena slovesnost bo v petek, 30. septembra 2016, ob 12. uri v preddverju Kulturnega centra Tržič. V kulturnem program bodo nastopili Nejc Perko, ki bo v imenu Knjižnice dr. Toneta Pretnarja in Tržiškega muzeja predstavil razstavo Prišli so v Tržič in pustili sledi, dr. Bojan Knific iz Tržiškega muzeja bo predstavil koledar 2017 na temo voda, nagovoru podžupana Dušana Bodlaja pa bo sledil še nastop učencev OŠ Križe s pesmimi na temo voda. Po slovesnosti sledi brezplačen voden ogled mestnega jedra za obiskovalce.


Vabilo na dogodke
Vabilo na dogodke
Deli:

Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) so vsakoletne jesenske prireditve, ko se članice Evropske unije povežejo, skupaj odkrivajo, ustvarjajo, se predstavljajo in pobliže spoznavajo našo skupno dediščino. Letos bodo potekali v času od 1. do 8. oktobra, za odprtje 26. DEKD in 4. Tedna kulturne dediščine pa je Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije izbral Štanjel, eno najstarejših naselij na Krasu. V projekt so vključene številne gorenjske občine, tudi tržiška.

  

V Tednu kulturne dediščine bodo otroci Vrtca Tržič sodelovali s Tržiškim muzejem, Komunalo Tržič in tržiškimi obrtniki. Skupaj s strokovnimi delavci bodo ustvarjali, raziskovali, opazovali in odkrivali svet voda. Skozi ljudsko izročilo (pesmi, ples, pripovedke), učenje in igro bodo spoznavali sotočje Bistrice in Mošenika, obiskali Dovžanovo sotesko, spoznali pomen voda za življenje nekoč in danes ter ustvarjali mlinčke.

 

Knjižnica dr. Toneta Pretnarja v sodelovanju z Vrtcem Tržič za otroke pripravlja pravljice na temo čudežnih, zdravilnih voda.

 

Tudi v času DEKD bo v Kurnikovi hiši na ogled razstava Prišli so v Tržič in pustili sledi. Več informacij o razstavi je zapisanih na spletni strani http://www.knjiznica-trzic.si/otvoritev-razstave-prisli-so-v-trzic-in-pustili-sledi/.

 

Na OŠ Križe bodo imeli 4. oktobra kulturni dan, na katerem bodo učenci 1. triade  izražali svojo inovativnost z izdelovanjem maket okolice šole, čebelnjaka, panjskih končnic, spoznavali bodo legendo o gradu Gutenberg in izdelali njegovo maketo. Učenci 2. triade bodo spoznali ljudske pesmi, plese in oblačila. Učenci 3. triade bodo šli po naši domovini in spoznali delčke arhitekture Ljubljane, celjske kotline, nekateri bodo obiskali Trubarjevo domačijo, Cankarjevo hišo in šli po poti kulturne dediščine.

 

V torek, 4. Oktobra 2016, ob 19. uri bo v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja predavanje Mirjam Milharčič Hladnik, z naslovom Krila migracij – po meri življenjskih zgodb.  

 

 “Kulturna dediščina niso mrtvi zidovi, niso predmeti v muzejih ali na podstrešjih. Dediščina je naš odnos do ustvarjalnosti predhodnikov in znanje ter upoštevanje izkušenj vedno novega bivanja,” je 26. Dnevom evropske kulturne dediščine na pot zapisal Anton Peršak, minister za kulturo Republike Slovenije.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
18.10.2017 | Ostalo
Predstavitev Bele knjige o pokojninah
19.10.2017 | Kultura
Ura pravljic – Zverinice iz Smeholandije
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA - vabljeni!
21.10.2017 | Šport
Državno prvenstvo v športnem plezanju v Tržiču
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
Radio v živo