Logo MojaObčina.si

Tržič

JUTRI
2°C
-4°C
TOR.
3°C
-7°C
Deli
3411

Občina Tržič povečuje sredstva za kulturo

Glede na število prebivalcev sodi občina Tržič med gorenjske občine, ki ima najvišji delež občanov v aktivnih kulturnih društvih.

Občina Tržič bo v letošnjem letu podprla delovanje ljubiteljskih kulturnih dejavnosti v višini dobrih 72 tisoč evrov. Sredstva bo razdelila med 18 društev. In sicer: KD FS Karavanke, ZKO Tržič, Mladinsko gledališče Tržič, KUD Lom pod Storžičem, Pevsko društvo Zupan, Foto klub Tržič, KD Kruh Križe, KD Pihalni orkester Tržič, KUD Ampus, Društvo upokojencev Tržič, KD Svarun, KD Zali rovt, KUD Načeta paleta, KUD Leyli, KD sv. Janez Krstnik Kovor, KD Jerbas, KD Ignacij Hladnik Tržič in KD tržiških likovnikov.

Sredstva za redno dejavnost, ki skupaj znašajo 3.940,60 evra bodo društva dobila nakazana na svoje račune v enkratnem znesku do konca meseca marca, ob predhodnem podpisu pogodbe. Sredstva za projekte in obratovalne stroške, v višini 68.163,47 evra, pa po realizaciji ter oddanih poročilih.


Javni podpis pogodb o sofinanciranju programov na področju ljubiteljskih kulturnih dejavnosti v občini Tržič v letu 2018 bo v sredo, 14. marca, ob 16. uri v veliki sejni sobi Občine Tržič.


Predstavniki društev bodo izmenjali svoje poglede na delovanje v tržiški ljubiteljski kulturi in opozorili na ključne težave, s katerimi se srečujejo pri svojem delu.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij