Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob koncu 4. sezone bralne značke za odrasle ......


KULTURA

| |
19.05.2016      13:47
A A

Ob koncu 4. sezone bralne značke za odrasle ali Tržičani radi berejo


Knjige nam krajšajo čas, nas izobražujejo, s svojimi zgodbami nam odstirajo neznane svetove in nas popeljejo tja, kamor naša noga nikoli ne bo stopila. Včasih stopimo v knjižnico z željo, da bi brali, pa enostavno nimamo prave ideje, kaj. V ta namen za vas že nekaj let pripravljamo bralno značko, ki je namenjena odraslim, za naslov pa smo ji nadeli prirejen verz vélikega Tržičana Toneta Pretnarja, po katerem naša knjižnica nosi ime, Knjiga, pojdi med Tržičane.


Deli:

Bralna značka za odrasle je projekt splošnih knjižnic, v  Knjižnici dr. Toneta Pretnarja od jeseni 2012. Izkazalo se je, da je ideja padla na plodna tla. Vsako leto se nam pridružite na sedemmesečni poti, na kateri prebirate literaturo domačih in tujih avtorjev ter poezijo. Ob prebranem knjigo ocenite in napišete svoje mnenje.

Ob koncu bralne značke vsako leto pripravimo zaključno prireditev, kjer vsem, ki ste bralno značko opravili, podelimo priznanja. Na prireditev povabimo tudi goste, tako smo v dveh predhodnih sezonah  lahko uživali v mono komedijah, eno leto smo se nasmejali impro ligi, letos pa smo gostili pisateljico, scenaristko, humoristko, kolumnistko, igralko, TV osebnost in  - še bi lahko naštevali -  skratka, Deso Muck.

V sproščenem pogovoru nam je zaupala, kako nastane ideja za zgodbo, kako hitro piše in zakaj ne piše več za mladino. Desa Muck o sebi in svojem delu pripoveduje sproščeno in brez zavor, ne skriva niti svoje zasebnosti. Vegetarijanka in velika ljubiteljica živali se pogumno spopada s strahovi. Tako nam je zaupala zgodbo o konjih, katerih se je v resnici zelo bala, a to je ni odvrnilo od nakupa. Povprašali smo jo tudi o televizijskem delu, po katerem je znana najširšemu občinstvu. Iskreno nam je priznala, da tega dela ni prav oboževala, ga je pa potrebovala za preživetje, zato se je še bolj posvetila pisanju. Generacija otrok je zrasla ob njenih knjigah iz zbirke Anica in Blazno resno o …, smejali in jokali so se lahko ob knjigah Lažniva Suzi, Hči Lune, Sama doma, Kremplin, Nebo v očesu lipicanca …, sedaj pa njene knjige prebira že naslednja generacija otrok in mladostnikov.

Ko se je Desi Muck zazdelo, da je izčrpala vso zalogo mladinskega izrazoslovja, se je posvetila pisanju za odrasle. Tudi tu ni razočarala. Svoje kolumne, ki jih piše za različne časopise in revije (Ona, Jana, Dnevnik ...), je izdala v dveh knjigah Pasti življenja, pripravlja pa se že tretja. Prvi roman Panika je bil prenešen tudi na filmsko platno, dobro je bil sprejet tudi roman Peskovnik Boga Otroka. Njen zadnji roman, Odred ali Kako osrečiti druge proti njihovi volji, ki je izšel lani, je še en v nizu njenih uspešnic. Liki romana, ki se deloma dogaja na odprtem oddelku psihiatrije, so zasnovani tako resnično, da v njih lahko prepoznamo slehernika.

Čas je kar prehitro minil, z Deso bi se lahko pogovarjali še ure in ure. Po pogovoru smo podelili priznanja vsem, ki so bralno značko opravili, prav vsakemu je čestitala tudi Desa. Večer je bil poln dobre energije vseh prisotnih in zagotovo bo ostal vsem še dolgo v spominu.

Komaj čakamo, da se bomo lahko z vami zopet srečali oktobra v že peti sezoni bralne značke za odrasle. Seveda ste v knjižnico vabljeni vsak dan. Že v kratkem bomo zopet ponudili Mačka v žaklju, kaj vse smo vam še pripravili za poletje, pa boste izvedeli, ko boste obiskali našo knjižnico.

Vabljeni!

 

Sabina Šolar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
24.10.2017 | Kultura
Predavanje MISIJA BLIŽNJI VZHOD
25.10.2017 | Kultura
Filmski večer v knjižnici
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic s policisti
30.10.2017 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke – Igriva jesen
Radio v živo