Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KNJIŽNICA SEPTEMBRA MED NAMI


KULTURA, DOGODKI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
29.08.2014      13:06
A A

KNJIŽNICA SEPTEMBRA MED NAMIDeli:

Mesec september v koledarju velja za nekakšno prelomnico. Končujejo se poletni dopusti, začenja se novo šolsko leto.

Tudi v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja se s tem datumom vračamo na redni obratovalni čas knjižnice, to je vsak dan od ponedeljka do petka od 9. do 18. ure, ob sobotah pa od 8. do 13. ure. Na teren se vsak prvi in tretji teden v mesecu zopet odpravlja potujoča knjižnica – bibliobus.

Tekom poletja smo zavihali rokave, da bo ponudba knjižnice v septembru, poleg izposoje knjig, obogatena s kar nekaj prireditvami, med katerimi se bo našlo nekaj za vsakogar.

Drugi teden septembra se bo v knjižnici odvijal računalniški tečaj za starejše ABC računalništva, kjer se boste vedoželjni novih znanj učili osnov računalništva, rokovanja z miško, brskanja po spletu, tisti, ki pa osnove že poznate, boste svoje znanje še poglobili. V istem tednu bo predavanje  VADBA JOGE. Društvo Joga v vsakdanjem življenju Kranj že vrsto let organizira vadbo joge v Tržiču. Nekaj o tej starodavni in avtentični disciplini telesa, uma in duše ter kako lahko z njo aktivno vplivate na svoje zdravje, počutje in kakovost življenja, boste izvedeli od učiteljev joge iz društva.

V tem tednu na častnem sprejemu pričakujemo tudi LETOŠNJEGA PRETNARJEVEGA NAGRAJENCA, ki v duhu svetovljana dr. Toneta Pretnarja širi slovenski jezik in slovensko književnost med narodi v Evropi in po svetu.

V tretjem tednu se nam bo na predstavitvi knjige  OGENJ, RIT IN KAČE NISO ZA IGRAČE pridružila pisateljica in novinarka, avtorica odmevnega bloga in tudi številnih knjižnih del za odrasle in mladino, Milena Miklavčič. Z domačinom Dejanom Legatom pa bomo Prekolesarili Slovenijo z nasmehom.

Zadnji teden v mesecu bodo na jesenskih Besedarijah - literarnem večeru članov DU Tržič- svoja prozna dela predstavili Breda Bedina, Henrik Dovžan, Fina Ležaja in Marija Maršič, Lojzka Bohinc pa foto kolaže. JESEN JE SEN RAZKOŠJA.

Teden bomo zaključili s predavanjem RAK NA DOJKAH IN PREGLEDOVANJE DOJK, predavala bo izkušena diplomirana medicinska sestra MAJDA ŠMIT.

Nismo pozabili niti na najmlajše; z drugo polovico meseca septembra se ob četrtkih ob 17. uri zopet začnejo potovanja v pravljični svet z URO PRAVLJIC.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA
BALOS 4
Tel:(04) 592 38 83
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
23.06.2017 | Tečaji in delavnice
GONG JOGA v naravi
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo