Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
sreda, 20.08.2018
14°C | 31°C
četrtek, 22.08.2018
15°C | 30°C
petek, 23.08.2018
16°C | 31°C
sobota, 24.08.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

IZTOK MLAKAR DODAL ČEŠNJO NA VRHUNSKE ......


ZAVODI, UMETNOST

| |
02.09.2016      13:01
2
A A

IZTOK MLAKAR DODAL ČEŠNJO NA VRHUNSKE GLASBENE VEČERE V TRŽIŠKEM MUZEJU


»Ni težko spraviti lačno kravo na frišno travo« S koncertom Iztoka Mlakarja so se v Tržiškem muzeju sinoči (četrtek, 1. september 2016), sklenili Glasbeni večeri, ki so v mestu gostili pet izvrstnih koncertov in zadovoljili glasbene sladokusce. Darja Švajger, Marko Hatlak, Vox Arsana, Rudi Bučar z Istrabendom, Romana Krajnčan in Iztok Mlakar so imena, ki so ustvarjalce programa postavili pred zahtevno nalogo, koga povabiti v tretje. Zadnji trije koncerti so potekali v okviru Tržiških poletnih prireditev pod pokroviteljstvom Občine Tržič.


Iztok Mlakar v Tržiškem muzeju (foto Media butik)
Iztok Mlakar v Tržiškem muzeju (foto Media butik)
Deli:

Iztok Mlakar je unikaten, zvest samemu sebi že desetletja, zna nasmejati in v človeku prebuditi razmišljanje o času, kraju in ljudeh v in ob katerih živi. Umetniška vodja programa Romana Krajnčan je uspela v Tržiški muzej pripeljati kantavtorja in gledališkega igralca, ki nastopa pred omejenim številom obiskovalcem. Da lahko vsakega pogleda v oči in vzpostavi stik z njim. Na odru je pustil srce, obiskovalci so ga nagradili z dolgimi aplavzi.

»Ni težko spraviti lačno kravo na frišno travo,« je povedal tik po koncertu in dodal, da »tiho biti ni pametno. Če dobiš kdaj kakšno nazaj po nosu vsaj veš, da ima tvoja beseda kakšen odziv.« Gorenjci so hvaležna publika, radi in veliko se smejejo na njegovih koncertih. »Problem je v tem, da komedije več ne moreš delat, ker gre resnica bolj v absurd, kot si ti lahko absurd izmisliš. Težko je NE pisati satire v teh časih.« Iztoka Mlakarja je težko privabiti na koncert, ker je polno zaposlen v Slovenskem narodnem gledališču Novo Gorica. »Dokler medicinci ne bodo izpopolnili kloniranja, da bi lahko bil na dveh ali treh koncih naenkrat, bo tako. Delam v gledališču, ki vzame večere, tudi glasbeni  nastopi so zvečer.« In tako mu ostane premalo časa, ki ga sicer rad deli z drugimi, še raje nastopa in ustvarja. » Če bi živel to, kar pojem, bi mi šla jetra že zdavnaj.  Dejstvo je, da vedno pri vseh teh stvareh narediš resnico malo bolj resnično. To je tisto, kar dela umetnost  in kar vsak od umetnika tudi zahteva. V svojem koncu živim čisto navadno življenje, ga ne bi bilo kaj posebej za opisovati,« zaključi Iztok Mlakar v svojem stilu, s širokim nasmeškom čez obraz.

 

Zadovoljni s koncertom in navdušeni nad celotnim drugim ciklusom Glasbenih večerov v Tržiškem muzeju, sta tudi Jana Babšek, direktorica Tržiškega muzeja in Romana Krajnčan, umetniška vodja koncertov.

»Z Glasbenimi večeri v Tržiškem muzeju smo začeli zato, ker so ljudje premalo vedeli, kaj muzej dela, kaj vse v njem obstaja. Ker imamo čudovit Pollakov salon, ki se kar sam ponuja za lepe koncerte, smo se v pogovoru z Romano Krajnčan dogovorili za izvedbo glasbenih večerov. Želimo, da ljudje tukaj doživijo nekaj izjemnega in se potem vračajo ne le na koncerte ampak tudi zaradi dediščinskih stvari,« pravi Jana Babšek, direktorica Tržiškega muzeja. Pravi, da so koncerti popoln uspeh. Vsi so bili razprodani, izvajalci pa vrhunski. »Vsak avtor ima čisto svoj glasbeni svet in ustvari svojevrstno atmosfero, ki jo poslušalci doživljajo. V tem intimnem vzdušju so koncerti res nekaj posebnega.«

Ker so vse dobre stvari tri, si v Tržiču lahko obeta vsaj še tretji cikel Glasbenih večerov v Tržiškem muzeju. Izziv, ki se ga umetniška vodja Romana Krajnčan že zelo veseli. »Koncerti so se res izkazali kot nekaj nepogrešljivega v Tržiču. Publika je  čudovita, vsak koncert nagradi z množičnim obiskom,  velikim aplavzom. Razvadili smo se, publika je bila nekaj posebnega, izvajalci so neskončno hvaležni in zadovoljni v našem Tržiču. Izjemno dobro se počutijo, srce pustijo na odru, to čutijo tudi poslušalci. O koncertih se že širi dober glas med izvajalci po Sloveniji. Rdeča nit vseh glasbenih večerov naj bi bili srčni, vrhunski izvajalci. Dobrih umetnikov imamo v Sloveniji veliko in prepričana sem, da bomo spet izbrali izjemen cikel, če bo le vse tako, kot si želimo,« je zadovoljna sklenila misli Romana Krajnčan.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Helena Ravnik
Helena Ravnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
Res žalostno, da je bilo kart samo za izbrance...

09.09.2016 ob 8:08:37 Odgovor Prekliči
Saša Pivk  Avsec
Saša Pivk Avsec Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni gospa Helena. Za koncert Iztoka Mlakarja je bilo na voljo natančno 70 sedišč. Gre za zahtevo izvajalca Iztoka Mlakarja, ki je pred koncertom sedišča tudi sam preštel. Glede na njegovo priljubljenost je vstopnic seveda zelo hitro zmanjkalo, želi pa izvajalec nastopili pred manjšo skupino ljudi in nikakor ne pred velikim občinstvom v kakšnih dvoranah. Organizator koncerta mora seveda upoštevali željo in pogoje izvajalca. Zagotovo pa bo še kdaj priložnost, da bo nastopil v Tržiču ali bližnji okolici.

09.09.2016 ob 8:34:59
2 komentarjev
StranBodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo