Logo MojaObčina.si

Tržič

JUTRI
14°C
0°C
SOB.
6°C
-6°C
Deli
3135

80 let TEKČEVIH JASLIC

Ob prihajajočih praznikih vas vabimo na odprtje razstave IZ RODA V ROD »80 let TEKČEVIH JASLIC« TRADICIJA ZA PRIHODNOST, ki bo v četrtek, 1. decembra 2016, ob 16. uri v atriju Doma Petra Uzarja v Bistrici pri Tržiču.

Pozdravne besede bosta imeli direktorice DPU Tržič Anamarije Kejžar in predsednice KS Bistrica pri Tržiču Vida Raztresen. Projekt bodo predstavili: avtor razstave Lado Srečnik, dr. Bojan Knific, akademski kipar Vinko Ribnikar in avtorica besedila Jožica Koder.

 

Na ogled bodo kratki filmi Tekčeve jaslice skozi čas,Tekčeve jaslice – vodenje ob jaslicah, Očetu v slovo, avtorja Marjana Zupana.

 

Na razstavi bodo prvič po 76 letih postavljene  poldrugo stoletje stare jaslice Ivana Hribarja, nekdanjega župana  Ljubljane, slovenskega bančnika, politika, diplomata in publicista. Njegove jaslice so sedaj v posesti Marijana Pančurja.

 

Kulturni program bo oblikoval Kvintet Pueri Cantorum

 

Razstavo, ki bo na ogled od 1. decembra 2016 do 10. januarja 2017,  bo odprl  župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic,

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!