Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v notranjosti pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno, pihala bo šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
8°C | 11°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 9°C
petek, 16.11.2018
-1°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

LJUDSKA UNIVERZA TRŽIČ PRIDOBILA SKORAJ 190 ......


DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
31.08.2017      10:11
A A

LJUDSKA UNIVERZA TRŽIČ PRIDOBILA SKORAJ 190 TISOČAKOV ZA PROGRAM SOCIALNE AKTIVACIJE V TRŽIČU 2017-2019


Ljudska univerza Tržič je bila uspešna na razpisu »Razvoj in izvajanje dolgih programov socialne aktivacije ter povezovanje z zaposlitvenimi programi«, ki ga je objavilo Ministrstvo za delo, družine, socialne zadeve in enake možnosti v okviru 9. prednostne osi Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020. Pridobila je kar 189.989,70 eura. Namenska sredstva EU predstavljajo 80 % celotnih upravičenih stroškov projekta, namenska sredstva slovenske udeležbe pa znašajo 20 %.


Deli:

Na Ljudski univerzi Tržič bodo tako v občini Tržič izvajali nov program z naslovom Aktivno v svet (program socialne aktivacije v Tržiču 2017-2019).  Zaznana problematika ciljne populacije v Tržiču vključuje predvsem veliko število dolgotrajno brezposelnih in težko zaposljivih oseb z različnimi kombinacijami težav in tveganj, med njimi migrante, ki ostajajo slabo integrirani v družbo, mlade osipnike, odvisnike, osebe s težavami v duševnem zdravju, brezdomce.

»Gre za socialno aktivacijo, za nov pristop obravnave najranljivejših skupin prebivalcev. Pomeni  celovit pristop v socialni politiki. Je tudi  eden ključnih pristopov v  evropskem prostoru, ker s tem države rešujejo problem dolgotrajne  brezposelnosti in tako zmanjšujejo tveganje ljudi, da zdrsnejo v revščino in socialno izključenost. V Tržiču bomo izvajali dva programa, ki bosta vsak posebej trajala enajst mesecev. Ključni cilj je razvoj in dvig socialnih in funkcionalnih spretnosti in znanj,  ki bodo krepile posameznika na osebnosti ravni in omogočile  vključevanje v delovno aktivnost in približevanje vstopu na trg dela,« pravi dr. Metka Knific Zaletelj, direktorica Ljudske univerze Tržič, kjer bodo s programom Aktivno v svet (AS Tržič) začeli že konec septembra.

Da do sedaj ni bilo ustreznega programa, ki bi lahko te osebe zadostno socialno aktivirali, kaže tudi študija o socialni aktivaciji Inštituta za socialno varstvo. »Ravno na podlagi vseh pomanjkljivosti in že zaznanih potreb ciljne populacije, s katero delamo, smo zasnovali vsebino projekta, ki temelji na krepitvi virov moči ciljni populaciji, kar bomo dosegali s celovitim interdisciplinarnim pristopom in dobrim strokovnim kadrom,« dodaja dr. Metka Knific Zaletelj, direktorica Ljudske univerze Tržič.

 

Program bo v celoti brezplačen za udeležence, saj ga sofinancira Evropski socialni sklad in Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavadr.metkeknificzaleteljdirektoriceljudskeuniverzetrzic.mp3
95003_izjavadr.metkeknificzaleteljdirektoriceljudskeuniverzetrzic.mp3 (1,3 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.11.2018
Danes ni dogodkov.
17.11.2018 | Družabni dogodki
PLESNI VEČER - BLED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo