Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
9°C
-3°C
SRE.
7°C
-3°C

Občina Trebnje v gibanju

Občina Trebnje v letu 2018 spodbuja vse generacije k zdravemu načinu življenja, obenem pa poudarja, kako pomembno je ukvarjanje s športom! Gibanje spodbudi kreativnost, poveča samozavest, zmanjša tesnobnost, izboljša spomin, zmanjša odvisnosti in tudi požrešnost in izboljšuje produktivnost!

Strokovnjaki priporočajo, da naj bi bili odrasli zmerno aktivni vsaj 2 uri in pol na teden. Če je vadba intenzivna, zadostuje že polovica tega časa. Primeri intenzivne aktivnosti so tek, hitro kolesarjenje ali kolesarjenje v hrib, igranje košarke ali nogometa. Vsaj dva dni v tednu naj bi krepili tudi mišice – lahko z vajami z lastno težo ali z utežmi. Dve uri in pol na teden se za marsikoga sliši veliko, a ta priporočila lahko hitro dosežemo, če gibanje vpletemo v vsakodnevno življenje – pojdite peš v službo, po stopnicah, kolesarite po mestu ...

Gibanje, zastavljanje in doseganje ciljev daje našemu življenju smisel, če se ob tem še družimo in medsebojno spodbujamo, je življenje čudovito!

TIC TREBNJE

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!