Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
34°C
14°C
SOB.
30°C
16°C
4486

ŠPORTNO PLEZANJE ZA OTROKE IN MLADINO

Športno društvo Šentlovrenc je  v okviru projekta Leto zdravja, gibanja in športa 12.10.2018 začelo s sezono športnega plezanja v dvorani. Vsak petek bodo mladi s pomočjo vaditeljev premagovali različno zahtevne smeri na plezalni steni, se učili osnov varovanja in se spoznavali s športom, ki postaja zelo priljubljen.
S plezanjem otroci izgubijo strah pred višino in razvijajo svoje motorične ter gibalne sposobnosti. Skozi leto bodo pridno trenirali in se pripravljali na tekme, kjer bodo lahko preverili svoje znanje plezanja in se družili z drugimi plezalci. Že lansko leto smo ugotovili, da imamo v športnem društvu zelo nadarjene športne plezalce, ki so se poimenovali Šentlovrenski pajki.
Mlade želimo motivirati, da bi svoj prosti čas preživljali s sovrstniki v telovadnici ali naravi. Izkazalo se je, da je plezanje zanimiva rekreacija za mlade, saj so na prvo uro plezanja prišli vsi plezalci prejšnjih let ter mnogo novih otrok iz širše občine Trebnje. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi