Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
14°C
-2°C
JUTRI
7°C
-3°C
Deli
4650

4. Martinov pohod od Šmavra do Lisca

Zaključek pohoda združen z otvoritvijo na novo asfaltirane poti na Liscu z imenom "Pot k cerkvi"

Zbrali smo se pred cerkvijo sv. Ane v Šmavru. Da le nebi odšli iz Šmavra s praznimi želodčki, so za to poskrbela vinogradnika Marjan Krmelj in Silvester Prpar s svojima soprogoma. Po okrepčilu je sledila pot v dolino in se ustavili pred cerkvico sv. Mavricija v Šmavru. Ljuba Prpar nam je predstavila zgodovino te cerkvice, ki je še v postopku obnavljanja. Med drugim, je tudi župan Alojzij Kastelic pozvonil na tej cerkvici, ravno tako udeleženec pohoda. Nadalje nas je pot vodila skozi Šahovec. Postanek z okrepčilom je bil pri Alojzu in Albinci Zupančič. Sledila je pot proti Liscu. V Preski pri Dobrniču je pot vodila v gozd po stezicah proti cerkvici sv. Križa. Po prispetju med vinograde na Liscu, smo stopili na novo asfaltirano pot, ki se imenuje »Pot k cerkvi«. Na tej poti je bilo že vse pripravljeno za otvoritev te na novo asfaltirane poti. Gradbeni odbor, pod vodstvom Adolfa Longarja, je pripravil kulturni program z blagoslovom župnika g. Florjana. Po zaključku otvoritve poti, pa smo bili vsi pohodniki povabljeni na njihovo pogostitev.

V imenu Društva vinogradnikov »Lisec« Dobrnič se vsem gostiteljem lepo zahvaljujem.

Besedilo in foto: Anica Maraž

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi