Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 3°C
torek, 20.11.2018
1°C | 1°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 11h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

4. Martinov pohod od Šmavra do Lisca


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
29.11.2017      8:58
A A

4. Martinov pohod od Šmavra do Lisca


Zaključek pohoda združen z otvoritvijo na novo asfaltirane poti na Liscu z imenom "Pot k cerkvi"


Deli:

Zbrali smo se pred cerkvijo sv. Ane v Šmavru. Da le nebi odšli iz Šmavra s praznimi želodčki, so za to poskrbela vinogradnika Marjan Krmelj in Silvester Prpar s svojima soprogoma. Po okrepčilu je sledila pot v dolino in se ustavili pred cerkvico sv. Mavricija v Šmavru. Ljuba Prpar nam je predstavila zgodovino te cerkvice, ki je še v postopku obnavljanja. Med drugim, je tudi župan Alojzij Kastelic pozvonil na tej cerkvici, ravno tako udeleženec pohoda. Nadalje nas je pot vodila skozi Šahovec. Postanek z okrepčilom je bil pri Alojzu in Albinci Zupančič. Sledila je pot proti Liscu. V Preski pri Dobrniču je pot vodila v gozd po stezicah proti cerkvici sv. Križa. Po prispetju med vinograde na Liscu, smo stopili na novo asfaltirano pot, ki se imenuje »Pot k cerkvi«. Na tej poti je bilo že vse pripravljeno za otvoritev te na novo asfaltirane poti. Gradbeni odbor, pod vodstvom Adolfa Longarja, je pripravil kulturni program z blagoslovom župnika g. Florjana. Po zaključku otvoritve poti, pa smo bili vsi pohodniki povabljeni na njihovo pogostitev.

V imenu Društva vinogradnikov »Lisec« Dobrnič se vsem gostiteljem lepo zahvaljujem.

Besedilo in foto: Anica Maraž
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.201 | Družabni dogodki
5. Martinov pohod od Lisca do Šmavra
17.11.2018 | Družabni dogodki
Vilinke & KLAPA GALLUS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.