Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte bodo do noči od zahoda postopno zajele vso Slovenijo. Zapihal bo severovzhodni veter. Temperature bodo od 20 do 27, ob morju in v Beli krajini še do okoli 30 stopinj C.
16°C | 24°C
nedelja, 20.08.2017
16°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 26°C
torek, 22.08.2017
9°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 16h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Letos končno tudi Pristavica-Bič


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
06.07.2012      14:04
A A

Letos končno tudi Pristavica-Bič


Športno društvo Veliki Gaber je 24. 6. 2012 organiziralo že 11. medvaški turnir v malem nogometu, ki je ena najopaznejših športnih prireditev v Krajevni skupnosti Veliki Gaber in združuje številne ljubitelje športa, ki zavzeto predstavljajo svoje domače vasi na turnirju.


Najboljše tri ekipe 11. Medvaškega turnirja
Najboljše tri ekipe 11. Medvaškega turnirja
Deli:

Vsako leto se organizatorji trudimo privabiti čim večje število ekip iz vasi KS Veliki Gaber in ekipo iz Sela pri Šumberku, ki že tradicionalno nastopa na turnirju. Po lanskem jubilejnim 10. medvaškem turnirju smo si želeli še več ekip in to nam je uspelo. Na turnirju je nastopalo 8 ekip, in sicer Zagorica, Sela pri Šumberku, Gombišča, Veliki Gaber, Pristavica–Bič, Breg–Šentjurje, Stranje–Mali Gaber–Cesta in Žubina. Da pa bi bil turnir še toliko bolj zanimiv za širšo okolico, vsako leto povabimo nekaj ekip izven KS Veliko Gaber, da se nam pridružijo na turnirju in tekmujejo izven konkurence (Dob pri Šentvidu, Hrastov Dol in ŠD Temenica).

 

Igralo se je v dveh skupinah po štiri ekipe in skupina povabljencev, ki so se borili za pokale, namenjene povabljencem. Iz skupin so se v polfinale uvrstile ekipe Zagorice, Sela pri Šumberku, Velikega Gabra in Pristavice–Bič. Slednji so v polfinalu po šestmetrovkah premagali ekipo Zagorice, ekipa Sela pri Šumberku pa Veliki Gaber že po rednem delu. V boju za tretje mesto so se izvajale samo šestmetrovke, kjer je bila uspešnejša Zagorica. Žal v finalu nismo videli zadetkov, zato smo ponovno gledali šestmetrovke, kjer je že drugič na turnirju zmagala ekipa Pristavice–Bič, ki je do sedaj vedno prišla le do finala, na najvišjo stopničko pa še nikoli. Bi rekli »končno«. Med povabljenci so slavili igralci Doba, drugo mesto je osvojila ekipa Hrastovega Dola in tretje ŠD Temenica.

 

V lepem sončnem popoldnevu ni manjkalo veliko gledalce in navijačev iz vseh vasi. A kljub temu si želimo v bodoče privabiti še več ljudi na tovrstne prireditve, mogoče še z kakšnim drugim tekmovanjem, ki bi potekalo vzporedno z nogometnim turnirjem.

 

Na temo 11. medvaškega turnirja v malem nogometu in delovanje društva je podal pogled tudi novi predsednik Primož Ozimek, ki je odgovoril na nekaj vprašanj.

 

Udeležil si se vseh ali skoraj vseh medvaških turnirjev do sedaj. Ali vidiš kakšno razliko med prvim in enajstim turnirjem?


»Ja, res sem se udeležil kar nekaj turnirjev do sedaj in mislim, da je prav nedeljski turnir pokazal dvoje in sicer, da je bila lanska odločitev organizatorjev, da se turnir vrača “domov” na igrišče v Veliki Gaber pravilna, kar kaže tudi ponovno večje število prijavljenih ekip in zavidljivo število gledalcev ter da je v našem kraju nogomet »še vedno« šport številka 1.«

 

Kakšna je razlika med udeležencem in sedaj soorganizatorjem? Ali si kot novi predsednik društva zadovoljen z ravnjo organizacije in kaj bi še lahko popravili oz. dodali, da bi še popestrili zadevo?


»Razlika je očitna, saj kot udeleženec prideš, uživaš in odideš. Kot organizator pa delaš, malo uživaš in spet delaš. Ampak nad tem se sploh ne pritožujem, saj je delo poplačano z dobro voljo udeležencev in gledalcev. Mislim, da smo letos pokazali, da je še možno organizirati turnir, kot je to bilo pred leti, ko se je turnir lahko primerjal z »manjšo vaško veselico«.

 

Mislim, da je za v bodoče potrebno prireditev samo nekoliko “začiniti” s dodatnimi aktivnosti, kaj točno pa težko rečem, mogoče ansambel, mogoče z dejavnostjo ostalih društev v kraju, ampak to je tema, ki jo bomo v društvu definitivno obdelali do naslednjega turnirja.

 

Organizatorji turnirja – ŠD Veliki Gaber, se zahvaljujemo vsem sponzorjem, zlasti Krajevni skupnosti Veliki gaber in Občini Trebnje ter vsem, ki so nam pomagali pri organizaciji, in vsem sodelujočim ekipam, v upanju, da se vidimo tudi naslednje leto na že 12. medvaškem turnirju v Velikem Gabru.

 

Športno društvo Veliki Gaber

Niko Jefim
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 129
Izšla: 12.07.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.