Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

ŠPORT, DOGODKI

| |
16.06.2014      19:24

Janez na dirki

Pretekli vikend se je na hrvaškem dirkališču Grobnik odvijalo prvenstvo Alpe Adria in državno prvenstvo Slovenije v sklopu Svetovnega prvenstva prikoličarjev. Slovenija je imela 6 predstavnikov in vsi so se odrezali odlično.

Za vikend je bilo napovedano vroče vreme z morebitnimi padavinami, a v petek je bilo vroče in suho, kar so tekmovalci izkoristili za proste treninge in nastavitve motorjev. Svoj motor BMW RR-1000 pa je odlično nastavil tudi Janez Prosenik (AMD Trebnje) in tako v pričakovanju čakal na sobotne kvalifikacije in prvo tekmo, katera ja bila na razporedu že v soboto dopoldne, druga pa je bila napovedana za v nedeljo.

V soboto so bile prve kvalifikacije. Prosenik je že po prvih kvalifikacijah presegel zadane cilje in popravil lastni rekord za 2 sek in dosegel čas pod magično mejo 1.30 s časom 1.29.35. Tudi druge kvalifikacije je končal odlično in svoj čas še popravil. Dosegel je drugo startno pozicijo v razredu Superbike z časom 1.29.28.

V popoldanskem času je bila na vrsti že dirka 15 - tih krogov. Prosenik je dirko začel odlično, vendar pa mu je v koncu prvega kroga odpovedala ročka za plin in tako je dirko končal v prvem krogu.

V razredu Superbike je nastopal še Berto Camlek na Yamahi in dosegel 3. mesto. Vzporedno je potekala tudi dirka v razredu STOCK 1000 kjer je slavil Marko Jerman na Kawasakiju, Igor Jerman na Hondi je bil 5 in Matej Kraljič Kawasaki 6.                                                                          V razredu stock 600 je bil 3 Luka Dečko na Yamahi.

Tekme katere so bile na razporedu v nedeljo so bile odpovedane zaradi premočnega vetra.

Naslednja dirka  za prvenstvo  Alpe Adria bo na razporedu 18.- 20. julija na češkem dirkališču Most.

Izjava Janeza Prosenika

»Začetek tekmovalnega vikenda je bil zame več, kot uspešen. Uspelo mi je nastaviti motor, tako da sem se na motorju počutil odlično in najbolj vesel sem za moj novi rekord. Takega časa res nisem pričakoval in res sem zelo zadovoljen, saj za rekordom steze zaostajam le še 0,4 sek. Razočaran sem le zaradi tekme, katere nisem mogel odpeljati do konca saj sem se na motorju res počutil odlično.«