Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
9°C
2°C
JUTRI
2°C
2°C
798

Zasnova širitve mestnega pokopališča Trebnje

 

Občinsko središče Trebnje se je v zadnjih desetletjih povečalo po površini in številu prebivalcev. Pokopališče se je že skoraj v celoti zapolnilo, zato je nujno pripraviti ustrezno dokumentacijo za širitev obstoječega pokopališča, katerega lokacija je ustrezna in ima prostorske možnosti za nadaljnjo širitev ter ustrezno ureditev.

Glede na to, da se v zadnjih desetletjih pojavljajo po večjih pokopališčih tudi drugačni načini pokopavanja krst in žar ter raztrosi pepela, za kar je naklonjenost tudi predvsem med mlajšo generacijo, se je pripravila zasnova širitve mestnega pokopališča Trebnje, ki bo omogočala tako standardni pokop, žarni, žarne stene in raztros pepela.

Pokopališče je v Trebnjem zelo obiskano, služi tudi srečevanju, druženju in sprehodom, zato je v okviru zasnove širitve predlagana tudi mreža pešpoti, ki bi se vzpostavile ob širitvi in nadaljnjem urejanju pokopališča.    

 

Alojzij Kastelic

Župan

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij