Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
18°C
10°C
JUTRI
18°C
11°C
Deli
925

Začenja se gradnja vrtca v Šentlovrencu

V četrtek 25.10. smo podpisali vse pogodbe za začetek del za izgradnjo novega štiri oddelčnega vrtca v Šentlovrencu. Gradnja bo potekala v treh fazah (temeljenje, postavitev modularnega dela, ureditev okolice), izvajalca del pa bosta Komunalne gradnje d.o.o. in podjetje REM d.o.o.. Z deli na lokaciji bomo začeli konec tega tedna.

 

Investicija, katere pogodbena vrednost po podpisanih pogodbah z navedenima izvajalcema in nadzorom znaša 1.758.472,07 EUR, bo po planu zaključena do poletja 2019, septembra pa bo že sprejela prve malčke. K temu je potrebno prišteti še sredstva za ureditev notranjih prostorov s kuhinjo. Za investicijo bomo prejeli tudi del sredstev s strani Ekosklada, od katerih pa še nismo prejeli končne odločbe.

 

Novi vrtec bo bistveno prispeval k reševanju problematike na področju vpisa otrok v vrtce v občini, hkrati pa bo kot nov sodobni in hkrati referenčni objekt podjetja REM omogočal prijetno bivanje in delovanje otrok in vzgojno-izobraževalnega osebja.

 

Hkrati z izgradnjo štiri-oddelčnega vrtca se bo izvajala tudi vodna ureditev v kraju Šentlovrenc.

 

Občinska uprava

Oddelek za družbene in gospodarske dejavnosti

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi