Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
30°C
16°C
ČE.
31°C
16°C
Deli
1748

UREDITEV SREDINSKEGA OTOKA KROŽNEGA KRIŽIŠČA PRI MERCATOR CENTRU TREBNJE

Komunala Trebnje d.o.o. izvaja ureditev sredinskega otoka krožnega križišča pri Mercator centru Trebnje v skladu z nagrajeno rešitvijo javnega natečaja »UREDITEV SREDINSKEGA OTOKA KROŽNEGA KRIŽIŠČA NA R1 215/1506 OB VSTOPU V MESTO TREBNJE«, izdelovalca g. Andreja Šelige, abs. arh.

 

Predlagana ureditev sredinskega otoka je posledica smotrnega premisleka v okolju v katerem se nahaja. Ima tako simbolno, kot tudi praktično naravo pojavnosti. Simbolna prezenca strukture govori o korenina lokalnega prebivalstva, povezanosti in simpatizira z naravno krajino. Spodnja ploščad-baza s svojim prepletom odvodnih kanelur govori o sodelovanju posameznikov, ki lahko kot takšni tvorijo uspešno lokalno skupnost. Fino brušen beton spodnje ploščadi v dežju ponudi efekt zrcala, ki apelira na element vode, ki ga v našem okolju prezentira reka Temenica. Stebričevje, ki podpira razstavno ploščad nagovarja k ideji, da se je povezana skupnost sposobna zoperstaviti vsem mogočim preprekam. Hkrati apelira na zeleno strukturo gozdov/narave, ki nas obdaja. Razstavna ploščad je kot najvišje pozicionirana, simbol rojstva idej posameznikov in skupnosti same. V zelenico ujeta celotna struktura govori o vpetosti mesta Trebnje v lepo ruralno ozadje narave in celoti daje prvi ali zadnji občutek urejenosti in prefinjenosti.

 

Občinska uprava Občina Trebnje 

Oddelek za okolje, prostor in infrastrukturo

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi