Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
1°C
-3°C
PET.
1°C
-3°C
Deli
1096

Ugotovitve inšpekcijskega nadzora o odlaganju komunalnih odpadkov pri gospodinjstvih

Medobčinski inšpektorat je v sodelovanju s Komunalo Trebnje d.o.o. v januarju 2018 opravil 254 pregledov glede pravilnega prepuščanja komunalnih odpadkov v zabojnikih na prevzemnih mestih pri gospodinjstvih na dan prevzema odpadkov s strani Komunale Trebnje d.o.o. 

Največ nepravilnosti je bilo ugotovljenih v zabojnikih za preostanek komunalnih odpadkov, še vedno je največja težava odlaganje bioloških odpadkov (olupkov sadja, zelenjave, ostanki hrane) ter papirja in kartona. Pri pregledu je bilo tako ugotovljenih 89 kršitev, zoper kršitelje je bil uveden postopek o prekršku.

Kam kakšen odpadek odložiti, je navedeno na nalepkah na zabojnikih, če ste pa v dilemi, pa lahko pogledate na spletno stran Komunale Trebnje d.o.o., kjer se nahajajo navodila ali pa jih pokličite.

Hkrati pa seznanjamo, da bomo v letošnjem letu še izvajali preglede glede prepuščanja komunalnih odpadkov pri gospodinjstvih na dan odvoza komunalnih odpadkov.

 

Medobčinski inšpektorat

Komunala Trebnje d.o.o.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij