Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
30°C
13°C
ČE.
32°C
14°C
1400

TREBANJCI NA 1. MESTU V PRVI ROKOMETNI LIGI IN SO KANDIDATI ZA DRŽAVNEGA PRVAKA V ROKOMETU

Dolenjski derbi v novomeški športni dvorani Marof se je končal s prepričljivo zmago Trebanjcev, ki so slavili s 17:34 ter utrdili mesto na vrhu Lige NLB. Do konca sezone ostajajo še tri tekme (Slovenj Gradec, Urbanscape Loka, Dobova), ki jih moštvo Uroša Zormana želi dobiti.

Rokometaši trebanjskega Trima so v soboto proti aktualnim državnim prvakom z vrhunsko borbo prišli do zelo pomembne zmage z izidom 25:24 (14:10). Moštvo je pustilo srce na igrišču ter zasluženo slavilo novi dve točki. Danes je bila na sporedu prva izmed zaključnih štirih tekem v boju za vrh Lige NLB. Farmacevti so pod vodstvom Mirka Skoka nudili dober odpor Trebanjcem, a ti so skozi celotno srečanje nadzorovali ter ga na koncu tudi dobili.

 

Dolenjski derbi zasluženo Trebanjcem

Trebanjska zasedba je v drugi letošnji medsebojni dolenjski derbi krenila osredotočeno in z jasnim ciljem – zmago. Obračun je odprla z rezultatom 0:2 in stalno nadzorovala tempo igre. Krkaši so sicer nudili dober odpor gostujoči ekipi v prvem polčasu, nekajkrat v prvi polovici tekme izenačili, a Trebanjcem sledili za dva do štiri zadetke. Polčas se je končal z rezultatom 10:13.

V drugem delu so trebanjski levi še povečali tempo igre. Prednost so lepo stopnjevali, z odlično razpoloženim Urhom Brano v vratih. V začetku 40. minute je obračun zaznamovala huda poškodba kolena Anžeta Dobovičnika, ki je primoral predčasno končati srečanje. Izbranci Uroša Zormana so imeli še večjo motivacijo, prednost držali do konca tekme ter slavili z rezultatom 17:34.

Uroš Zorman, trener RK Trimo Trebnje:
“Pričakovali smo težko tekmo, saj Krka potrebuje točke v boju za obstanek. Fantje so pokazali pravi obraz, od prve do zadnje minute ter zasluženo slavili. Do konca sezone nas čakajo še tri tekme, ki jih želi dobiti.”

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 17. KROGA:
Sreda, 12. maja, ob 18:30 (Športna dvorana Marof, Novo mesto):
MRK Krka Novo mesto – RK Trimo Trebnje 17:34 (10:13)
MRK Krka Novo mesto: Radović, Brajer, Pavlin; Irman 4 (3), Klemenčič 3, Lončar 2, Jaka Avsec 2, Jakše 2, Jernej Avsec 2, Majstorovič 1, Kukman 1, Windischer, Plut, Bevec, Matko, Dino Rašo; Trener: Mirko Skoko.
RK Trimo
 Trebnje: Tomić 3 obrambe, Brana 12 obramb; Kotar 7, Cirar 5 (3), Radojković 4, Didovič 4, Sarak 3, Leon Rašo 3 (3), Potočnik 2, Florjančič 2, Grbić 1, Cingesar 1, Dobovičnik 1, Grojzdek 1, Višček, Udovič; Trener: Uroš Zorman.
IGRALEC TEKME: Urh Brana (RK Trimo Trebnje) – 12 obramb

 

Povzeto po spletni strani RK Trimo Trebnje

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi