Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slavnostni sprejem zlatih maturantov pri ......


OBČINSKE

| |
10.10.2018      9:11
A A

Slavnostni sprejem zlatih maturantov pri županuDeli:

Tradicionalni vsakoletni županov sprejem zlatih maturantov je letos potekal v četrtek, 27. 9. 2018. V prijetnem druženju smo poleg obeh zlatih maturantov, Vanje Barle in Boštjana Kastelica, njunih staršev ter župana Alojzija Kastelica, sodelovali tudi vodja in zaposleni na Oddelku za družbene dejavnosti in gospodarstvo.

Poleg čestitk je župan namenil Vanji in Boštjanu tudi želje za uspešno nadaljevanje študija in upanje, da bosta karierne izzive našla v domačem okolju. Občina Trebnje se namreč gospodarsko zelo razvija, zato potrebuje mlade talentirane, inovativne in visoko izobražene kadre.

Vanja Barle, Gorenje Selce 4, 8211 Dobrnič, jeobiskovala Šolski center Novo mesto, Srednjo zdravstveno in kemijsko šolo, program Farmacevtski tehnik. Po odlično opravljeni maturi, na kateri je pridobila naziv Zlata maturantka, nadaljuje študij na Fakulteti za farmacijo, Univerze v Ljubljani, smer Laboratorijska biomedicina. Sicer pa Vanja rada preživlja čas v naravi in v druženju z domačimi, zlasti s sestrama, dvema nečakinjama in nečakom.

Boštjan Kastelic, Rdeči Kal 18, 8211 Dobrnič, je obiskoval Šolski center Novo mesto, Srednjo elektro šolo in tehnično gimnazijo, program Računalništvo. Po odlično opravljeni maturi, na kateri je pridobil naziv Zlati maturant, se je odločil za študij na Biotehniški fakulteti, smer agronomija. Veseli ga namreč delo na domači kmetiji, ki se mu želi v celoti posvetiti. Boštjanova starejša brata sta prav tako »zlata maturanta« in družina Kastelic z Rdečega Kala je verjetno edina v Sloveniji s tremi brati, ki so dosegli ta izjemen uspeh.

Vanji in Boštjanu iskreno čestitamo in jima želimo še obilo uspehov.

 

 

 

Oddelek za družbene dejavnosti in gospodarstvo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.