Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
16°C
5°C
JUTRI
16°C
10°C
1045

Slavnostna otvoritev društvene vinske kleti ob trojnem praznovanju VTD Čatež pod Zaplazom

 

V nedeljo, 13. septembra 2020 je na vaškem trgu na Čatežu Vinogradniško-turistično društvo Čatež pod Zaplazom  praznovalo 30-letnico delovanja društva, 10-letnico pobratenja z Vinogradniško sadjarskim društvom Poljčane in otvoritvijo društvene vinske kleti.

Slovesnosti ob trojnem prazniku so se udeležili predsednik državnega zbora RS Igor Zorčič, podžupan Občine Trebnje Jože Avguštinčič, podžupan sosednje občine Šmartno pri Litiji Janez Tomažič, podžupan občine Poljčane Vladimir Ganziti, predsednika slovenske in dolenjske zveze društev vinogradnikov Slavko Toplišek in Miran Jurak ter aktualna 24. vinska kraljica Slovenije, 22. cvičkova princesa ter aktualni kralj cvičkain ambasador cvička Stane Erman.

Krajšemu kulturnem programu, v katerem so bila podeljena posebna priznanja posameznikom in ustanovam je sledila slavnostna otvoritev nove vinske kleti. Trak ob odprtju so prerezali predsednik Vinogradniško-turističnega društva Čatež pod Zaplazom Jože Štepec, predsednik državnega zbora Igor Zorčič, trebanjski podžupan Jože Avguštinčič in najstarejši ustanovni član Drago Zagorjan.

Foto: Anica Janežič

Vinogradniško-turistično društvo Čatež pod Zaplazom

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi