Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

SKLEP o organiziranju in določitvi enot, ......


OBČINSKE

| |
04.01.2016      00:00
A A

SKLEP o organiziranju in določitvi enot, služb in drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč v Občini TrebnjeDeli:

Na podlagi 98. člena Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo in 97/10; v nadaljevanju: ZVNDN), 8. in 31. člena Statuta Občine Trebnje (Uradni list RS, št. 29/14 in 65/14 – popr.), Uredbe o organiziranju, opremljanju in usposabljanju sil za zaščito, reševanje in pomoč (Uradni list RS, št. 92/07, 54/09 in 23/11) ter Pravilnika o kadrovskih in materialnih formacijah enot, služb in organov Civilne zaščite (Uradni list RS, št. 104/08) izdajamSKLEP

o organiziranju in določitvi enot, služb in drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč v Občini Trebnje I.        Splošna določba

1. člen

 

Sile za zaščito, reševanje in pomoč ob naravnih in drugih nesrečah v Občini Trebnje sestavljajo:

-       operativni sestavi gasilskih enot, društev, klubov in drugih organizacij,

-       gospodarske družbe, zavodi in druge organizacije, pomembne za izvajanje zaščite, reševanja in pomoči ter

-      enote in službe Civilne zaščite.

 
II.        Organizacija

2. člen

 

Za potrebe vodenja in poveljevanja s silami zaščite in reševanja se v Občini Trebnje organizira Štab Civilne zaščite.

3. člen

 

Operativne gasilske enote, društva, klubi in druge organizacije

 

Lokalno javno gasilsko službo in naloge zaščite, reševanja in pomoči v Občini Trebnje opravljajo na podlagi načrta JGS in tega sklepa prostovoljne operativne gasilske enote s sedežem na območju Občine Trebnje, vsaka na svojem operativnem območju.

 

Javna gasilska služba je organizirana v skladu s Sklepom o določitvi in organiziranju enot za opravljanje javne gasilske službe v Občini  Trebnje,  št. 846-3/2012 z dne 27.2.2012.

 

 

Za opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči lokalnega pomena v Občini Trebnje organizirajo sledeča društva, klubi in organizacije:

 

-       za potrebe reševanja iz vode in na vodi Klub za podvodne dejavnosti Trebnje eno ekipo za iskanje in reševanje ponesrečenih iz vode in na vodi, sodelovanje pri reševanju ljudi, živali, premoženja in kulturne dediščine ob poplavah ter nesrečah na vodi in sodelovanje pri opravljanju nujnih zaščitnih del in drugih del zaradi preprečitve in ublažitve posledic nesreč na vodah;

 

-       za potrebe reševanja z reševalnimi psi Kinološko društvo Trebnje eno ekipo za opravljanje nalog iskanja pogrešanih v naravnem okolju, iskanja, reševanja in nudenje pomoči preživelim v ruševinah ter vzdrževanje reda in miru ob večjih nesrečah.

4. člen
 

Gospodarske družbe, zavodi in druge organizacije

 

Za opravljanje določenih operativnih nalog zaščite, reševanja in pomoči v Občini Trebnje se določijo naslednje gospodarske družbe, zavodi in druge organizacije:

 

-       Komunala Trebnje d.o.o., za opravljanje nalog sanacije terena, vzpostavitve komunalne infrastrukture na prizadetih območjih, gradnje sanitarno-higienskih objektov, reševanje iz ruševin, sanacijo zemeljskih in snežnih plazov, reševanje ob poplavah in drugih vremenskih ujmah, ekoloških in drugih nesrečah ter prevoza in oskrbe s pitno vodo;

 

-      CGP, d.o.o., za opravljanje nalog razčiščevanja območij, prizadetih s potresom (ruševin, komunikacij, mostov …), reševanje iz ruševin, sanacijo zemeljskih in snežnih plazov ter reševanje ob poplavah in drugih vremenskih ujmah ter ekoloških in drugih nesrečah, kjer je potrebna gradbena mehanizacija;

 

-      Zdravstveni dom Trebnje, za zagotavljanje vseh vrst pomoči, prevoza in nege poškodovanih in obolelih, izvajanje triaže ter opravljanje drugih nalog s področja prve pomoči in splošne zdravstvene nege;

 

-      Zavod za zdravstveno varstvo Novo mesto, za jemanje različnih vzorcev v naravi, opravljanje terenskih in nujnih laboratorijskih, kemijskih in drugih preiskav ter analiz in odrejanje zaščitnih ter sanacijskih ukrepov ob nesrečah.


5. člen
 

Enote in službe Civilne zaščite

 

Za opravljanje določenih operativnih nalog zaščite, reševanja in pomoči v Občini Trebnje se organizirajo naslednje enote in službe Civilne zaščite :

 

-      Enote za prvo pomoč (ena Ekipa za prvo pomoč, po potrebi drugih ekip se skupaj z Območnim združenjem Rdečega Križa Trebnje organizirajo ekipe ali stacionar); 

 

-      Tehnično reševalne enote (ena Ekipa za iskanje zasutih v ruševinah, ena ekipa za reševanje iz ruševin se zagotavlja s pogodbo); 

 

-      Služba za podporo.

6. člen
 

Sredstva, ki so potrebna za nadomestilo dejanskih stroškov sodelovanja pri opravljanju nalog in izvajanju priprav ter druge pravice in obveznosti društev, gospodarskih družb, zavodov in drugih organizacij iz 3., 4. in prejšnjega člena tega sklepa, se uredijo z medsebojno pogodbo v skladu s 73. in 75. členom ZVNDN.

III.        Končna določba
 

 7. člen

 

Ta sklep začne veljati z dnem sprejema.

 

S tem sklepom se nadomesti Sklep o organiziranju in določitvi enot, služb in drugih operativnih sestavov za zaščito, reševanje in pomoč v Občini Trebnje, št. 846-1/2012 z dne 27. 2. 2012.

 

 

Številka: 846-9/2015-2

Datum: 4. 1. 2016

Alojzij Kastelic, l.r.

ŽUPANVročiti:

-       z javnim naznanilom na spletni strani Občine Trebnje – www.trebnje,si

Vložiti:

-       v spis

 
Priloge:
PDF
sklep_organizacija_cz.pdf
61960_sklep_organizacija_cz.pdf (783,18 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 131
Izšla: 17.10.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.201 | Ostalo
Garažna razprodaja
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Jesenska ustvarjalna delavnica za otroke
22.10.2017 | Kultura
5OO. PRAZNOVANJE NAŠE DEDOŠČINE
23.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
24.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
25.10.2017 | Kultura
Otvoritev razstave NA+KLJUČ+JE ŠTIRIH ZGODB
25.10.2017 | Umetnost
Otvoritev prenovljene stalne razstave
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic
26.10.2017 | Kultura
Ura pravljic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.