Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
31°C
18°C
JUTRI
27°C
18°C
2447

Seja štaba Civilne zaščite: OSTANITE DOMA! OSTANITE ZDRAVI!

Štab CZ je na današnji seji obravnaval situacijo zaradi širjenja koronavirusa. Na območju naše občine je trenutno še vedno potrjenih pet okužb. V samoizolacijo je bilo 18. marca napotenih 40 oseb, naslednji dan 38 oseb, 20. marca 18, 21. marca 12 in 22. marca 8 oseb. Glede na navedene podatke je stanje resno, vendar pa podatki o zmanjševanju napotenih v samoizolacijo kažejo, da ukrepi, ki so sprejeti, učinkujejo.

Upamo, da smo vsi dojeli resnost situacije in da vztrajamo pri ukrepih vsaj do 3. aprila, potem pa bo situacija bolj jasna. Štab CZ je redno v stikih z vsemi, ki delujejo na tem področju. Zahvaljujemo se vsem prostovoljcem in sodelujočim za sodelovanje, v kolikor bodo v prihodnje večje potrebe, pa vas že sedaj prosimo, da se nam javite, da vas vnesemo v evidenco za nujne primere.

Za osebe, ki občasno ali redno potrebujejo pomoč pri oskrbi s hrano, je poskrbljeno, občani pa se držijo omejitev gibanja.

Hvala vsem!

Ostanite doma in ostanite zdravi!

Alojzij Kastelic,
župan

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi