Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
33°C
19°C
ČE.
34°C
19°C
Deli
840

Prvo srečanje usmerjevalne skupine AQUARES

Občina Trebnje je bila uspešna pri partnerski prijavi projekta AQUARES na INTERREG EUROPE, v izvajanju od 1. 6. 2018 do 1. 6. 2023. Projekt se osredotoča na razvoj ukrepov na področju ponovne uporabe vode v regijah EU. Ena prvih aktivnosti je bila vzpostavitev usmerjevalne skupine AQUARES.

V petek, 30. 11. 2018 je v prostorih sejne sobe Občine Trebnje potekalo prvo srečanje ključnih deležnikov na področju ponovne uporabe vode v Sloveniji. Srečanja so se udeležili predstavniki pristojnih  ministrstev (Ministrstvo za okolje in prostor, Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano), Komunale Trebnje in Komunale Novo mesto, Razvojni center Novo mesto in dveh fakultet Univerze v Ljubljani (Biotehniška fakulteta, Oddelek za agronomijo in Filozofska fakulteta, Oddelek za geografijo). Predstavljen je bil projekt in vzpostavljena je bila usmerjevalna skupina zainteresiranih deležnikov, ki se bo sestajala predvidoma dvakrat letno z namenom izmenjave mnenj in izkušenj, sodelovala bo pri pripravi vsebinskih poročil o zakonodajnem okvirju ponovne uporabe vode, tehnologijah in primerih dobre prakse pri nas in v EU, identificiranju problemov in priložnostih ponovne uporabe vode v Sloveniji. Navkljub temu, da je vode v Sloveniji zaenkrat še dovolj, so vsi udeleženci pokazali veliko zanimanje za projekt, saj že v sosednjih državah voda ni tako zelo samoumevna in izvajajo številne ukrepe ponovne uporabe vode, temu pa mora slediti tudi Slovenija. Občina Trebnje bo na ta način pridobila pomembno izkušnjo dela na mednarodnem projektu, vzpostavljeno dobro sodelovanje z lokalnimi, regionalnimi in nacionalnimi inštitucijami in možnost nadgradnje projekta v naslednjih fazah. 

 

Občinska uprava

Oddelek za okolje, prostor in infrastrukturo

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi