Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

delno oblačno
Zvečer bodo še nastale krajevne plohe in nevihte, krajevno lahko tudi močnejše. Ponoči se bo sprva zjasnilo, proti jutru pa bo ponekod v notranjosti Slovenije nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, v alpskih dolinah lahko tudi pod 10 °C.
14°C | 26°C
nedelja, 25.05.2018
15°C | 26°C
ponedeljek, 27.05.2018
14°C | 28°C
torek, 28.05.2018
16°C | 29°C
sreda, 29.05.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Promet je ključnega pomena za ustvarjanje ......


OBČINSKE

| |
13.03.2017      10:55
A A

Promet je ključnega pomena za ustvarjanje gospodarske rasti in novih delovnih mestDeli:

Na povabilo evropske poslanke Patricije Šulin se je regionalnega foruma za Transport in turizem udeležil nizozemski poslanec Wim van de Camp, koordinator delovne skupine Evropske ljudske stranke na Odboru za Promet in turizem v Evropskem parlamentu.

Evropska poslanca sta pričela dvodnevni obisk v Sloveniji v Ivančni Gorici, kjer ju je sprejel Dušan Strnad, župan občine Ivančna Gorica. V krajšem pogovoru so se dotaknili področja črpanja evropskih sredstev in potencialov, ki jih ima Ivančna Gorica za nadaljnji razvoj, poslanca pa sta si ogledala tudi predstavitveni film o Ivančni Gorici.

Sprejema pri županu Dušanu Strnadu sta se udeležila še župana iz Trebnjega in Grosuplja, ki s Strnadom odlično sodelujeta, v korist vseh treh občin. 

Občina Ivančna Gorica obstaja od 1. januarja 1995 dalje, na njen razvoj pa vplivajo predvsem ugodne prometne povezave, saj se nahaja na pol poti med Ljubljano in Novim mestom. V občini se lahko pohvalijo z razvito industrijsko in obrtno dejavnostjo, številne arheološke najdbe pa pričajo o aktivnostih na tem prostoru že iz časov Rimljanov. Ponos občine predstavljajo rojak Josip Jurčič, pisec prvega slovenskega romana Deseti brat, ki so mu posvetili tudi občinski praznik 29. maj, dan, ko je Jurčič postal urednik takratnega slovenskega časnika Slovenski narod, beli menihi, prebivalci starodavnega samostana v Stični, prafara Šentvid, zibelka slovenskega zborovskega petja, Višnja Gora, kjer se začne Dolenjska in izvir reke Krka.

Sledil je obisk podjetja Akrapovič in srečanje z lastnikom podjetja Igorjem Akrapovičem, proizvajalcem vrhunskih izpušnih sistemov za motorje z notranjim izgorevanjem. Šulinova je opozorila na potrebo po zmanjšanju birokratskih ovir tako na nacionalni kot na evropski ravni, beseda pa je nanesla tudi na področje zakonodaje in pravične obdavčitve. 

V izjavi za lokalne medije na Muljavi je Šulinova dejala, da je Wima van de Campa povabila v Slovenijo, da bi mu pokazala slovenski potencial v prometnem in turističnem sektorju, van de Camp pa je pod vtisom obiska v podjetju Akrapovič dejal, da bo Slovenijo ponovno obiskal, vendar ne z letalom, ampak z motorjem. 

Iz Ivančne Gorice sta poslanca pot nadaljevala v Koper, kjer sta se v Luki Koper srečala z Mašo Čertalič, vodjo področja strateškega razvoja podjetja, razprava pa se je nanašala predvsem na prihodnost Luke Koper. »Pristanišča so eden od najpomembnejših nosilcev gospodarske rasti, saj ogromen del trgovine EU v EU poteka po morskih kanalih, direktive EU pa gredo v smer razvoja zdrave konkurence, večje finančne preglednosti, avtonomije pristanišč (glede pristaniških pristojbin) in v smeri manjše birokracije,« je poudarila Šulinova, ki je dodala, da je Uredba EU prav gotovo ugodna za Koper, saj zagotavlja, da ostane obstoječa koncesijska pogodba za Koper v veljavi do njenega izteka, to je do leta 2043. 

Dvodnevni regionalni forum sta Patricija Šulin in nizozemski kolega Wim van de Campom sklenila z izjavo za medije v kateri sta izpostavila pomen gospodarskega razvoja za razvoj družbe.

 

Foto: Občina Ivančna Gorica

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 138
Izšla: 04.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
27.05.2018 | Družabni dogodki
POHOD PO OBRONKIH KS ŠTEFAN
27.05.2018 | Kultura
TREBNJE SKOZI ČAS- voden ogled po občini Trebnje
29.05.2018 | Družabni dogodki
15. Lunin pohod na Vrhtrebnje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.