Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
14°C | 27°C
petek, 19.09.2018
14°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 22°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podjetje TEM iz Čateža - dobitnik ......


OBČINSKE

| |
07.03.2017      15:11
A A

Podjetje TEM iz Čateža - dobitnik gospodarskega oskarjaDeli:

 

V Ljubljani so sinoči slovesno podelili nagrade Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), ki jih v zbornici imenujejo tudi gospodarski oskarji. Letos jih je prejelo šest gospodarstvenikov iz petih slovenskih regij in štirih gospodarskih panog - dva iz velikih, trije iz srednjih in eden iz skupine malih in mikro podjetij.

Nagrado za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke za leto 2016 so prejeli izvršni direktor družbe TEM Čatež Andrej Bajuk, generalni direktor Steklarne Hrastnik Andrej Božič, direktor družbe Magneti Ljubljana Albert Erman, generalni direktor družbe Kolektor Etra Tomaž Kmecl, direktorica družbe Atotech Slovenija Mariana Karla Rebernik ter direktor družbe Cleangrad Jernej Zupančič, poroča STA.

Nagrade, ki po besedah predsednika GZS Marjana Mačkoška sodijo med "najbolj zaželene in uveljavljene nagrade v Sloveniji", so podelili 49. Kot je na popoldanski novinarski konferenci v prostorih GZS spomnil generalni direktor zbornice Samo Hribar Milič, je v vseh teh letih nagrado prejelo že 353 gospodarstvenikov in gospodarstvenic.

Nagrado za leto 2016 so podelili na podlagi 69 merljivih kriterijev, letošnjo slovesno podelitev pa so oblikovali na temo umetnosti sodelovanja, ki je skrivnost uspešnosti. "To tudi druži letošnje nagrajence," je prepričan Hribar Milič.

Družba TEM Čatež s 127 zaposlenimi proizvaja inštalacijska stikala in vtičnice. Lani je ustvarila 11,3 milijona evrov prihodkov od prodaje, povprečna rast prodaje v zadnjem obdobju je skoraj 10-odstotna, navajajo na GZS. "Smo lokalno zelo povezano podjetje, dihamo s krajem," je poudaril Bajuk. O njihovi "umetnosti sodelovanja" pa je poudaril, da se ta skriva v družinskih vrednotah, ki so jih prenesli v poslovno okolje: "Na teh temeljih gradimo našo prihodnost."

 

Na sliki je g. Colarič, predsednik uprave in generalni direktor podjetja Krka d.d, g. Bahč, prokurist podjetja TPV d.d. in nagrajenec Gospodarske

zbornice Slovenije, g. Andrej Bajuk, direktor. 

Slika je z včerajšnje slavnostne podelitve nagrad. Kot je razvidno so Andreju nazdravili tudi gospodarstveniki, ki so na čelu najmočnejših dolenjskih podjetij. 

Občina Trebnje in župan Alojzij Kastelic se pridružuje izrečenim čestitkam, tako direktorju Andreju Bajuku, kot tudi vsem zaposlenim v podjetju TEM Čatež. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.