Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
22°C
8°C
JUTRI
22°C
11°C
2939

Obvestilo o nagradi naše sodelavke Sare Uhan

POVZETEK NAGRAJENEGA DELA SARA UHAN

 

Magistrsko delo Sare Uhan se ukvarja s prehransko enačbo v Škofjeloškem hribovju, za katerega je  značilna drobna, mozaično strukturirana, v veliki meri individualizirana prehranska pokrajina, sestavljena iz različnih deležnikov in akterjev. Navznoter je ta prehranska pokrajina heterogena, navzven pa deluje homogeno, saj je vzpostavljen uspešen lokalni oz. regionalni prehranski sistem, ki je rezultat dolgoročnega usklajenega sodelovanja med različnimi akterji, deležniki in gradniki. Posledično je prehranska enačba Škofjeloškega hribovja pozitivna, saj več kot 1500 kmetij proizvede več hrane, kot jo potrebuje skoraj 45.000 prebivalcev tega območja. Nalogo odlikujejo odličen jezik, izvirna grafična opremljenost, metodološki pristop omogoča ponovitev, deležniki preučevanega območja so zelo pohvalili razvojne predloge. Nekatere ugotovitve je Uhanova predstavila v izvirnem znanstvenem članku.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi