Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
17°C
0°C
PON.
19°C
2°C
Deli
1227

Obvestilo javnosti o nadzoru nad ravnanjem s komunalnimi odpadki v gospodinjstvih

Javnost obveščamo, da bo medobčinski inšpektorat v februarju in marcu 2020 izvedel nadzornad ravnanjem s komunalnimi odpadki v gospodinjstvih. Odlok o ravnanju s komunalnimi odpadki v občini Trebnje določa, da je uporabnik dolžan prepuščati odpadke izvajalcu javne službe na te načine: mešane komunalne odpadke v zabojnikih za zbiranje mešanih (preostanek) komunalnih odpadkov, ločene frakcije (mešana embalaža, steklena embalaža, papir in papirna embalaža) v zabojnikih za ločene frakcije ter biološke odpadke v posebnih zabojnikih, razen če jih sam hišno kompostira. Še več informacij o ločevanju odpadkov lahko preberete na http://www.komunala-trebnje.si/ravnanje-z-odpadki/locevanje-odpadkov/.

Nadzor bo izveden na dan prevzema komunalnih odpadkov, in sicer preden jih prevzame izvajalec javne službe (Komunala Trebnje, d.o.o.). Uporabnik je dolžan zagotoviti, da so zabojniki na dan prevzema do 06.00 postavljeni na prevzemnem mestu, ki je največ 5 m oddaljeno od prometne površine.

 Skupna občinska uprava občin Dolenjske

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi