Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
18°C
10°C
JUTRI
17°C
7°C
2689

OBČINA TREBNJE PREJELA ODLOČITEV O PODPORI SVRK ZA IZGRADNJO KOLESARSKE POVEZAVE

V začetku junija je Občina Trebnje od Službe vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko prejela Odločitev o podpori za operacijo "Regionalna kolesarska povezava Trebnje-Mirna-Mokronog", s čimer je bilo občini za izgradnjo kolesarske povezave od centra mesta (natančneje stavbe Občine Trebnje) do meje z Občino Mirna pri Rodinah, v skupni dolžini 5,81 km, dodeljenih 482.306,39 EUR sofinanciranja.

Projekt v skupni ocenjeni vrednosti 700.989,95 EUR bo izveden najkasneje do konca novembra 2022, izvedel pa se bo z namenom prispevanja k izboljšanju trajnostne mobilnosti (v prvi vrsti za dnevne migracije), prometne varnosti, kakovosti zraka,  pogojev za kolesarje ter posredno tudi za turistično atraktivnost občine z izgradnjo kolesarskih povezav.   

Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020, prednostne osi 4 "trajnostna raba in proizvodnja energije ter pametna omrežja", prednostne naložbe 4.4 "spodbujanje nizkoogljičnih strategij za vse vrste območij, zlasti za urbana območja, vključno s spodbujanjem trajnostne multimodlane mobilnosti in ustreznimi omilitvenimi prilagoditvenimi ukrpei", specifičnega cilj 4.4.1 "Razvoj urbane mobilnosti za izboljšanje kakovosti zraka v mestih". 

 

Oddelek za splošne zadeve

 

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi